Kreslíř dětského časopisu Čtyřlístek propašoval do obrázku sex

Dětský komiksový časopis Čtyřlístek, který děti čtou od roku 1969, řeší nepříjemnou záležitost. V loňském podzimním čísle se objevil obrázek, který rodiče dětských čtenářů rozhodně nepotěší. Kreslíř Bohumil Fencl do ilustrace ze seriálu Binky kontra T-Max nakreslil ženu dopřávající si sexu u otevřeného okna. Redakce autora nevhodné kresby vyhodila.

Bohumil Fencl ve Čtyřlístku působil už dříve. Do redakce jako kreslíř se opět vrátil po dvaceti letech v roce 2013. Je autorem postavy manhattanského detektiva Mr. Sweeta. Bohumil Fencl má, respektive měl na starosti seriál Binky kontra T-Max. Desátý díl, který vyšel v říjnu 2015, se jeho místu v redakci Čtyřlístku stal osudným. Na jedné ilustraci se objevují hned dvě podezřelé situace, za které dostal výpověď.

12471485_10206864159580641_6801840731295428837_o

Kreslíř propašoval do ilustrace ze Čtyřlístku sex.

V jednom okně vyhlíží žena na rušnou křižovatku. Nebylo by na tom nic divného, kdyby se za ní nenacházel muž, se kterým pravděpodobně provozuje sex zezadu. Pochybná je také situace na zadní sedačce modrého automobilu.

Redakce je z toho špatná

A kdo za upozorněním stojí? Na sociální síti na podezřelý obrázek poukázal Martin Šinkovský, který se komiksové tvorbě věnuje. Přispívá do časopisu Bublifuk.

„Číslo jsem sehnal náhodou v olomouckém antikvariátu. Stálo 18 Kč, tak jsem si ho koupil,“ řekl Martin Šinkovský.

Facebookový příspěvek Martina se dostal až k redakci Čtyřlístku, která byla hořce zaskočená.

„Jsme z toho špatní, popravdě jsme si toho vůbec nevšimli, než se to dalo do Čtyřlístku. Vidíme v tom problém, nehodí se to do dětského časopisu,“ řekla za redakci Andrea Malá.

„Tímto se hluboce omlouváme všem svým čtenářům za skryté vulgarity v příbězích BINKY výtvarníka a autora scénáře Bohumila Fencla. Jedná se o mistrně ukryté miniaturní kresby, které jsme v redakci neobjevili,“ reagoval na situaci Vít Němeček, jednatel Čtyřlístku. „Učiníme vše, aby se podobná věc neopakovala.“

A co na to sám autor?

Portál Aktuálně.cz dnes vyzpovídal Bohumila Fencla, který uvedl, že se jednalo o klukovinu. Obrázky se sexuálním námětem do kresby propašoval z legrace.

„Když to tam někdo chce vidět, tak to tam uvidí. Dítě tam nic takového nepozná, protože to tam nehledá,“ dodal k situaci Bohumil Fencl.

A jak na obrázek reagují uživatelé Facebooku?

Pod obrázkem ze Čtyřlístku se na Facebooku objevila celá řada reakcí. Někdo to bral s humorem, někdo byl pohoršen.

reakce 1

reakce 2

reakce 3

reakce 4

Každý vidí to, co vidět chce

Dokonce se na Facebooku objevil detail kauzy „Soulož v Čtyřlístku“. Uživatel Jan Brbla Bažant zveřejnil příspěvek, ve kterém uvádí, co se v okně možná děje. Nemusí jít o soulož.

12466115_1100904243262339_6734639770235834746_o

Další sprosťárny?

Uživatelé Facebooku se kauzy Čtyřlístku chytli a objevovali další sprosťárny na jiných obrázcích dětského časopisu. Korál či vodní rostlina na obrázku níže je podle jednoho uživatele příliš falická.

zzy-ctyrlistek_3

Jiný uživatel zase objevil prsa uplácaná z písku někde na pláži.

zzy-ctyrlistek_2

Zdroj / Foto: HlidaciPes.org, Aktuálně

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru