Kreslení trochu jinak: Světlem a ve vzduchu

Zkoušeli jste již někdy tu zázračnou věc „kreslení“ pomocí baterky a dlouhé expozice fotoaparátu? Jestli ne, tak jste přišli o hodně zábavy, protože takové snímky mají opravdu své kouzlo. Ale nemusíte se vůbec bát, přesně něco takového vám totiž umožní nový startup: Pixelstick.

Dalo by se říci, že Pixelstick je, jak už jeho název napovídá, „stick of pixels“ –tedy tyč pixelů. Přesněji řečeno je to ale tyč dlouhá asi 1,8m, která obsahuje 198 barevných LEDek.

Pixelstick

S Pixelstick se dají vytvářet hotová kouzla.

A co s tím?

Nejedná se o žádnou novou technologii, stále budete potřebovat ten fotoaparát s dlouhou expozicí, ale rozdíl je v tom, že s trochou šikovnosti a tréninku budete s Pixelstick schopni kreslit plnohodnotné barevné obrázky. Techniku světelného kreslení jednoduše povyšuje na umění.

Pixelstick

Abstraktní umění vytvořené pomocí Pixelstick.

Převratný rozdíl je ale především v tom, že Pixelstick dokáže přečíst a vytvořit obrázky vytvořené v Photoshopu nebo jiném obrázkovém editoru dle vašeho výběru. Možnosti pro abstraktní nebo fotorealistické umění jsou tedy nekonečné.

S Pixelstick není problém ani s barevnými náměty.

S Pixelstick není problém ani s barevnými náměty.

Mohl by nás Pixelstick zbavit i posprejovaných zdí?

Mohl by nás Pixelstick zbavit i posprejovaných zdí?

 

slot pro paměťovou kartu, kam nahráváte počítačově vytvořené obrázky, port, který umožňuje vzdáleně ovládat spoušť fotoaparátů, a kapesní ovladač, který umožňuje uživatelům měnit nastavení jasu a rychlosti kresby. Funguje na 8 AA baterií, které by měly vydržet na vaše celonoční kreslení. Díky tomu, že je černý, je ve tmě téměř neviditelný, a to se při tvorbě unikátních obrázků a animací opravdu hodí.

Pixelstick

Takhle kouzelná tyč vypadá.

Kdy se ho dočkáme?

Momentálně existuje pouze prototyp celé hračky. Startup sbírá peníze na Kickstarteru a hledá více zájemců, protože hromadná výroba se přece jen vyplatí o dost více než výroba několika kusů. Přestože není určeno žádné přesné datum, během několika příštích měsíců byste ho však klidně mohli mít doma.

Zdroje: TechCrunch, The Verge, Mashable

Komentáře

Nahoru