Kreml nakupuje psací stroje: Ty žádná NSA nenabourá

Kreml nakupuje psací stroje: Ty žádná NSA nenabourá

Agentura, která pečuje o bezpečnost Kremlu, nakoupila elektrické psací stroje. Tento krok patrně vyvolaly úniky dat, které má na svědomí WikiLeaks a Edward Snowden.

Agentura FSO na nákup dvaceti psacích strojů vynaložila 486 540 rublů. Světovým médiím ovšem bezpečnostní agentura neposkytla žádné informace o tom, na co staromódní vybavení potřebuje. Zdroj z agentury však ruskému tisku prozradil, psací stroje byly nakoupeny proto, aby se zabránilo úniku dat z počítačového hardwaru.

Tento “hardware” žádný hacker nenabourá

„Po skandálech s distribucí tajných dokumentů WikiLeaks, odhaleních Edwarda Snowdena a reportážích o tom, že Dimitrij Medveděv byl odposloucháván během summitu G20, bylo rozhodnuto o rozšíření postupu vytváření papírových dokumentů,“ řekl zdroj.

Zdroj navíc dodává, že psací stroje jsou stálým vybavením kremelských úřadů. Ministerstva obrany a mimořádných událostí je občas využívají pro psaní tajných dokumentů a dokonce i některé zprávy pro prezidenta Putina byly z bezpečnostních důvodů psány na stroji. Na rozdíl od počítačů, každý psací stroj má svou unikátní „stopu“, která umožňuje přesně určit, ze kterého psacího stroje dokument pochází.

Zdroje: https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-23282308

https://mashable.com/2013/07/11/typewriters-are-back-russia/

Zdroj obrázku: https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-23282308

Komentáře

Nahoru