Dnes vyšlo 15 článků

Krátký sci-fi film, který vymyslela umělá inteligence, je docela děsivý

Určitě máte všichni zkušenosti s autokorekcí na telefonu. Když jen mačkáte na slova, která vám telefon nabízí, vznikne z toho věta. Obvykle spíš nedává smysl, než aby něco sdělovala, ale rozhodně je to sranda. A na podobném principu teď umělá inteligence vymyslela celý film.

Tým nakrmil umělou inteligenci jménem Benjamin spoustou sci-fi filmů (včetně třeba Jurského parku, Interstellar, Úžasňáků nebo Všemocného) a nechal ho na základě zkušeností vymyslet vlastní film s názvem Sunspring. Má to být sci-fi thriller, ale upřímně nedává žádný smysl. Dialog byl od začátku tak nepochopitelný, že když ho talentovaní a obětaví herci předvedli, vypadá místy spíš jako komedie. Ale v pozadí se skrývají představy o sebevraždě, vykašlávání částí těla a další chmurné myšlenky.

Nebudeme tvrdit, že je film dobrý, ale rozhodně je bizarní a fascinující. Ve 2:13 jeden z hrdinů vykašle lidské oko a pak přijdou další poutavé momenty. No mrkněte sami a dejte nám vědět, jestli byste na tohle šli do kina.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru