Dnes vyšlo 15 článků

Kouzelné tlačítko v taxíku od AAA Taxi Praha

Češi vždycky byli koumáci. A pro pražské taxikáře to platí dvojnásob. A dvojnásob většinou platí i turisté, kteří mají tu smůlu, že zavítají do našeho hlavního města měst (do Prahy) a ještě navíc mluví anglicky. To je známka toho, že je třeba vytasit tzv. AAA Taxi Prague Turbo Meter.

Nakolik je toto video autentické, se nám zatím nepodařilo zjistit. Ale vzhledem k tomu, že pražští taxikáři mají ve světě velice “dobrou” pověst (a nejenom ve světě, ale i u nás), tak se dá předpokládat, že to asi nebude fake. Jak se k tomu posatví AAA Taxi? Bude se něco řešit, když na videu je přímo uvedené registrační číslo taxikáře? Nechme se překvapit.

A co na to AAA Taxi Praha?

Chce se soudit. Ale ne řidičem – podvodníkem kvůli tomu, že okrádá zákazníky a dělá špatné jméno firmě. Misto toho majitel taxislužby řeší s právníky použití loga ve videu, ve kterém pod značkou taxislužby okradli zákazníka.Padaly také různé konspirační teorie, že za vším je antikampaň Jančury, který tohle video natočil schválně kvůli tomu, aby poškodil AAA Taxi Praha ve chvíli, kdy hodlá spustit vlastní taxislužbu. No… nenatočil.

Inu – vítejte  v Kocourkově.

Rozhovor s podvedeným zákazníkem

Kam přesně jste jel, když jste nahrávku v taxíku pořídil?

Jeli jsme s mým bratrem k zubaři, ke kterému jsem během své návštěvy Prahy musel zajít. Jeli jsme z náměstí Republiky do ulice Varšavská (necelé 4 kilometry, pozn. red.).

Kolik jste platil? Vzal jste si stvrzenku?

Ne, nevzal. Platil jsem 214 korun, jak je vidět na videu.

Proč jste se rozhodl cestu nahrát? Jednatel společnosti nám řekl, že se nedomnívá, že byste byl běžný turista, když jste si cestu nahrával na telefon.

Nahrál jsem si chování taxikáře poté, co jsem sledoval taxametr večer předtím, když jsem jel s jiným vozem od AAA od Obecního domu. Když jsem poznamenal, že taxametr běží nějak moc rychle, řidič přestal mluvit anglicky a více méně mě vyhodil z vozu bez toho, aby chtěl zaplatit. Portýr v hotelu Boscolo se s ním snažil nějak domluvit, ale on mu odmítl ukázat svůj řidičský průkaz. Auto jsem si vyfotil, načež řidič spěšně odjel.

Také jsem to viděl, když jsem s AAA, jejíž služby mi lidé doporučovali, jel od Paladia na hokej a zpět a jedna cesta stála prakticky dvakrát tolik co druhá. To mě dost naštvalo. Další nepříjemný incident mě potkal, když jsem loni se stejnou firmou jel na letiště. Taxikář mi sliboval, že se pro mě vrátí, ale neudělal to.

Co jste dělal, když jste zjistil, že vás řidič s “turbem” na taxametru obral? Řešil jste to nějak s majitelem firmy, nebo jste šel na policii?

Normálně jsem zaplatil. Nepřišlo mi to divné, dokud jsem si v čekárně u zubaře neprohlédl videozáznam. Tam jsem zjistil, že nás “natáhl.” Dokonce ani můj bratr nejdřív nevěřil, že nás řidič podvedl. Později jsem záznam ukázal zaměstnancům hotelu, kde jsme bydleli, a i policistům, kteří slíbili, že to prověří.

Ten záznam jsem předal policistům z dodávky, která stála na Můstku. Řekli mi, že se na to podívají a že uvidí, co se dá dělat. Byl tam i policista, který tvrdil, že se tímto typem podvodů v taxících zabývá, toho moje nahrávka ohromila. Co se stalo pak, to nevím… Zkopírovali si video do počítače a zapsali si mé údaje.
Zeptejte se kohokoli z turistů.

Zaznamenal jste více takových jízd s “turbem” na taxametru?

Ano, stalo se mi to víckrát. Mám další videa, na která se teprve musím podívat.

Byl jste v Praze poprvé, nebo se sem vracíte? Doporučoval byste pobyt v Praze známým?

S bratrem do Prahy jezdíme obvykle několikrát do roka na hokej, dobře se najíst, pobavit se a trochu si odpočinout od práce. Oba Prahu milujeme, je to jedinečné a překrásné město. Bohužel, jsme pokaždé opatrní a ve střehu, aby nás někdo nenapálil nebo neokradl, stejně jako celá řada dalších turistů.

Zažil jste, že by se vás jinde na světě snažil okrást taxikář?

V jiných zemích se mi to stalo, ale nevím, zda přímo tímto způsobem, protože jsem si to nenahrával.

Setkal jste se s někým, kdo by v pražském taxíku zažil to samé co vy?

Zeptejte se kteréhokoli turisty v jakémkoli hotelu. Řada z nich tvrdí, že je “natáhli” i řidiči jiných firem. Mně se to u jiné firmy nestalo, jen u řidičů od AAA.

Rozhovor převzat z: https://praha.idnes.cz/rozhovor-s-turistou-ktery-nahral-turbo-f05-/praha-zpravy.aspx?c=A131214_185452_praha-zpravy_wlk

Komentáře

Nahoru