Dnes vyšlo 15 článků

Koupě auta za Bitcoiny konečně realitou!

Za Bitcoiny se v současné době pomalu dá koupit stále více zboží. Speciální virtuální měna se stala poprvé prostředníkem při koupi automobilu. K historickému prvnímu prodeji automobilu za Bitcoiny došlo na počátku prosince. Jednalo se o automobil značky Tesla. Zákazníkovi jej prodal přímo dealer společnosti Lamborgini. Co je tedy vlastně Bitcoin a jak celá transakce probíhala?   

Tesla model SDeflativní virtuální měna Bitcoin

Bitcoin je zcela nezávislá měna, kterou je možné platit v takzvané P2P síti. Základní vlastností Bitcoinu je fakt, že se nejedná o centrální měnu. Bitcoin byl navržený takovým způsobem, aby nemohlo být s jeho hodnotou nijak spekulováno. Jak jednotlivci, tak i vládní organizace ani specializované skupiny lidí se tak nemohou podílet na jeho devalvování, padělání či něčem podobném. Neexistuje tedy žádný soukromý subjekt, který by mohl s Bitcoinem pohnout. Platby probíhající v bitcoinové síti jsou také oproštěny od jakýchkoli nákladů. V neposlední řadě se na Bitcoiny nevztahuje ani inflace. Znehodnocení této měny nehrozí.
Bitcoin logo

Někdo Bitcoin uznává, někdo ne

Zajímavý je postoj některých zemí k Bitcoinu. Třeba takové Thajsko v roce 2013 tuto virtuální měnu zcela zakázalo. V Německu s Bitcoiny nemají problém, pouze je stát zdanil. V ostatních zemích se tato měna neustále řeší. V Americe to po prodeji prvního vozu tedy vypadá na poměrně zajímavý progres.
BitcoinPlně elektrické vozidlo za plně elektronickou cenu

Dealer společnost Lamborgini prodal konkrétně nový vůz Tesla Model S. Fakt, že společnost Tesla Motors je na výsluní ohledně zisků je vcelku známý, nicméně obchod v Bitcoinech zaujal. Samotný zákazník každopádně nešel k tomuto dealerovi jako k prvnímu. Několik ostatních jej předtím odmítlo s tím, že v Bitcoinech platby nepřijímají.

platba BitcoinyObchod v Bitcoinech vyjádřený čísly

U uzavření obchodu došlo minulý čtvrtek. Auto v hodnotě 103 tisíc dolarů, respektive 2,6 milionu korun, bylo prodáno za 91, 4 Bitcoinu. Jen pro srovnání, ve Velké Británii přijde tento model na 49 990 liber, což činí 1, 63 milionu korun. Bitcoin tedy bylo možno zkonvertovat na dolary, což je ve většině případů prakticky nerealizovatelné. Marketingový ředitel dealera Lamborgini Cedric Davy uvedl, že společnost je připravena na obchody v Bitcoinech i do budoucna.

Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2518724/Now-buy-cars-Bitcoin-Lamborghini-adds-list-companies-accepts-digital-currency.html
             https://www.csmonitor.com/Business/In-Gear/2013/1208/First-Tesla-bought-with-Bitcoin.-The-future-is-here

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru