Dnes vyšlo 1 článků

Koukněte na nový kondom financovaný Billem Gatesem

Výzkumníci z Wollongongské univerzity v Austrálii pracují na nové generaci kondomů. Co je na nich tak převratného? Fungují pořád stejně. Jen trochu jinak vypadají. Měly by se totiž chovat jako kůže, takže vám přesně sednou.

Nikdy by ale k výzkumu nedošlo, kdyby nebylo Nadace Billa a Melindy Gatesových, kteří dali projektu 100 000 dolarů. Chtějí, aby byl vynalezen kondom, jehož používání lidem nebude vůbec vadit. Řekněte si sami. Nebylo by to fajn, kdybyste ani nevěděli, že ho na sobě máte? Právě pocity, že s gumou to prostě není takové, spoustě lidem brání ho používat. To by se teď mohlo změnit.

bill-gates-condom3

Bill Gates o projektu mluvil už na zasedání Redditu v únoru:

„Je to citlivé téma. Myšlenkou bylo, že mužům jsou současné kondomy nepříjemné, takže něco, co by bylo příjemnější, by třeba pomohlo k nižšímu výskytu HIV. Ale stále nemáme žádné výsledky.“

Tento týden ale byla zveřejněna zpráva, která odhalila další pokroky. Vědci svůj nový materiál nazývají „tough hydro-gel“. Cítíte se s ním a vypadáte prý jako ve své kůži.

bill-gates-condom2

Materiál na bázi vodíku je měkký, ale zároveň silný. Je pružný a méně náchylný k prasknutí, které známe od současných latexových kondomů. Bill tedy rozhodně investuje do potřebné záležitosti. Na konci loňského roku prý bylo na světě přes více než 35 milionů lidí nakažených AIDS.

bill-a-melinda

Melinda a Bill

Zdroje: Daily Mail, BI

Komentáře

Nahoru