Dnes vyšlo 15 článků

Koruna ze solárních panelů a kmen ze železa. Ekostrom, který nabíjí smartphony

Lesy jsou plíce naší planety. Přestože nelze spočítat počet stromů ani v České republice, ani u východních sousedů, na konci srpna v Bánské Bystrici vyrostl ojedinělý strom. Procházku slovenským městem si můžete zpříjemnit relaxací u unikátního ekostromu, který místo kyslíku produkuje energii. Před obchodním centrem Europa SC nyní nabijete jak mobilní telefon, tak i sami sebe. Zdejší okolí nabízí prostor k dokonalému odpočinku.

Revoluční koncept vzešel z šikovných rukou ze Srbska. Po celém světě se nachází pouze třináct ekostromů tohoto druhu, přičemž jeden z nich se nachází právě v Banské Bystrici. V srdci Evropy byl tento strom zasazen z inciativy společnosti Orange ve spolupráci s občanským sdružením GreenGang a Strawberry Energy. Cílem ekologického stromu je pomoci lidem s vybitou baterií a šetřit životní prostředí.

IMG_6491

Ekostrom v Bánské Bystrici

„V občanském sdružení GrenGang jsme se rozhodli vzít iniciativu do vlastních rukou a udělat něco pro to, abychom pomohli chránit přírodu. Náš plán je propagovat ekologii a inspirovat lidi k pozitivní změně. Dosáhnout toho chceme tím, že tuto tematiku přineseme co nejblíže k lidem a jejich každodenním potřebám,“ říká zakladatel OZ GreenGang Vladimír Zaujec.

Nabije až 14 smartphonů

A co ekostrom tedy nabízí? K dispozici je celkem 14 přípojek pro nabíjení smartphonů. Jestliže slunce nad středním Slovenskem nadobro zajde, ekostrom funguje ještě dalších dvacet dnů díky speciálním bateriím. V praxi to znamená, že bez potřeby slunečné energie nabije až 6 200 zařízení. Jestliže plánujete cestu do Bánské Bystrice, poctěte svou návštěvou ekologický solární strom.

„Přišel čas, aby se veřejná prostranství začala měnit a reagovat na potřeby mobilní generace 21. století. Jsme rádi, že Orange a GreenGang sdílejí stejnou vizi,“ řekl Milos Milisavljevic, generální ředitel a zakladatel firmy Strawberry Energy.

Zdroj: Bystricoviny

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru