Korigujeme oprávnění přátel na Facebooku

Korigujeme oprávnění přátel na Facebooku

Napadla Vás někdy myšlenka, že nechcete aby si některý z Vašich přátel přečetl určitý status, který zrovna píšete? Nebo Vás napadla myšlenka o zakázání přístupu k Vašim fotografiím jen určitým lidem z Vašich přátel? Nechcete si je hned z přátel odebírat a vymýšlet trapné výmluvy, proč jste tak učinili? Zkuste to vše udělat zajímavějším a nenápadnějším způsobem. Průvodce nastavením oprávnění Vašich přátel na Facebooku si můžete rychle pročíst v tomto dalším článku na téma Facebook.

O gigantu jménem Facebook jsme si toho řekli už mnoho. Pokoušíme se přicházet na zajímavé věci a doplňky nebo postupy pro příjemný pobyt na tomto, dnes už pro každého normálním příteli jménem Facebook, kniha tváří. Facebook již dávno strčil do kapsy jiné sociální sítě, ať již například ty české, jako třeba Libimseti.cz a další. Povedlo se mu samozřejmě přilákat i řadu podivných lidí zajímajících se o Vaše fotografie, osobní údaje a další. O tom je diskuze na delší dobu. Pojďme si ukázat základní bezpečnostní kroky k uzavření Vašeho profilu jen těm, kterým chcete.

V horním menu si najedeme na Nastavení a klikneme na Nastavení soukromí. Zde si můžeme vybrat cestu dále, nejpravděpodobněji využijete záložky Informace o profilu, kde se dá již nastavovat skutečně hodně základních funkcí Vašeho profilu. Zobrazila se nám řada možností nastavení. Od Vašich osobních informací až po fotoalba a další. Nastavit se zde zdají veškeré základní funkce. Ale jak na to? Jednoduše. Po pravé straně si můžete vybrat, zda-li Váš profil mohou prohlížet:

Všichni = kdokoliv, kdo se na Váš profil podívá, tedy i neregistrovaní – nedoporučujeme

Přátelé přátel = všichni lidé, které mají Vaši přátelé označené jako přátele – nedoporučujeme

Pouze přátelé = pouze ti, které jste si přidali mezi Vaše přátele na Facebooku – doporučujeme

Dále je tam ještě jedna možnost a to Přizpůsobit. Díky této možnosti si můžete nastavit individuální oprávnění. Můžete tedy nastavení lehce upravit pouze pro jednoho z Vašich přátel a tím pádem jej omezit, jako byste si jej vyndali z přátel. Na následujícím obrázku jsem si nepřál, aby kamarád Pepa sdílel moje informace, vyřešil jsem to následovně.


Ukázka individuálního nastavení pro Pepu.

Tak a máme to. Teď mohou všichni naši přátelé sdílet námi vybrané informace, kromě Pepy. Musím však upozornit, že jedno nastavení nefunguje pro všechny. Na uvedené stránce můžete nastavit oprávnění pro návštěvníky Vašich fotoalb, sledování Vašich rodinných vztahů, data narození a dalšího. Všude však musíte nastavit oprávnění samostatně a nesmíte opomenout ani Pepu!

Aby toho nebylo málo, lze dokonce nastavit oprávnění i pro jednotlivé statusy, alba, odkazy a další. Přejdete-li k Vašemu status baru (tam, kde píšete statusy) a budete chtít publikovat další status, všimněte si malého zámku pod kolonkou pro psaní textu.


A Pepa znovu nepochodil…

Klikneme si na zámek a dále na Upravit pod Vlastním nastavením. Zde se nám zobrazí již známá tabulka, jako na prvním obrázku a můžeme směle upravovat a vyškrtávat uživatele, kteří si tento status nemají přečíst. Jak jednoduché.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru