Korejská firma vytvořila chytré hodinky pro nevidomé

Korejská firma vytvořila chytré hodinky pro nevidomé

Trh s chytrými hodinkami je přeplněný, těžko zvolit ty nejchytřejší. Nejnovější hodinky nemají žádný display a lze z nich vyčíst čas pouze hmatem. Hodinky mají speciální plošku s vystouplými kolíčky, které vyobrazují číslice, dle kterých se pozná čas. Hodinky jsou určené pro nevidomé.

Náramkové hodinky pro nevidomé vypadají velmi elegantně a luxusně. Hodinky nesou dázev Dot Watch a za jejich výrobou stojí korejská firma Dot Inc. Běžný zákazník jejich genialitu neocení. Hodinky jsou určeny pro úzkou skupinu potencionálních zákazníků. Jejich pořizovací cena je 9 900 Kč. Na ciferníku jsou čtyři shluky pravidelně uspořádaných kolíčků, které vyskakují. Podle toho, kolik je hodin, kolíčky vždy vyobrazují určitou číslici. Samozřejmě hovoříme o číslicích pro nevidomé a tzv. Braillovu písmu.

Snímek obrazovky 2018-06-12 v 12.59.51

Byly vyrobeny dva druhy hodinek. Základní model a model chytrých hodinek, které jsou napojeny na mobilní telefon a jsou schopny sdělovat uživateli informace právě z mobilního telefonu. Vždy, když uživateli přijde nějaká textová zpráva z jakékoliv aplikace. Text zprávy se bude postupně zobrazovat na hodinkách pomocí vyskakujících kolíčků a zároveň jméno odesílatele zprávy. Současně se nevidomý uživatel dozví informace a novinky z oblíbených kanálů na YouTube. Vše se dozví bez toho, aby o tom věděl někdo další. Tyto hodinky jsou oproti klasickám hodinkám pro nevidomé, které hlásí informace nahlas.

Snímek obrazovky 2018-06-12 v 13.00.20

Základní model je schopný fungovat i bez chytrého telefonu a být tedy jen časoměrným přístrojem. Hodinky fungují na baterii. Samotná výdrž baterie je celý týden, což je velmi praktické. Hodinky se nastavují v aplikaci vytvořené přímo výrobcem. Zároveň je v ní možnost, naučit se Braillovo písmo.

Zdroj, text/foto: dotincorp.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru