Korea bude mít svůj neviditelný mrakodrap

Korea bude mít svůj neviditelný mrakodrap

V Jižní Korei vyroste neviditelný mrakodrap, který bude měřit 450 m. Díky důmyslnému propracování doopravdy nebude mrakodrap vidět.

Světoví architekti se předhánějí o to, kdo postaví buďto nejdražší nebo nejvyšší mrakodrap. Tento trend trochu pozměnili v Jižní Korei. Firma GDS Architects si řekla, že se pokusí postavit stavbu, kterou nikdo neuvidí – neviditelný mrakodrap.

Kamery a diody – základ mrakodrapu

Systém, který udělá mrakodrap neviditelným je poměrně jednoduchý. K efektu neviditelnosti bude sloužit velké množství kamer, které budou nahrávat okolí za stavbou. Diody, které budou na stavbě sloužit jako obrazovka budou promítat záznam z kamer. Je to i velká možnost pro podnikatele a pro firmy, neboť stavba může promítat i reklamy, ale už můžeme dopředu říct, že to nebude nejlevnější.

Mrakodrap by měl vyrůst do výšky 450 m u mezinárodního letiště Incheon v Soulu. Mrakodrap Infinity Tower ( jeho jméno) nabídne 145 500 m2 a nabídne restaurace, 4D kino, 2 000 parkovacích míst, akvapark, zahrady a třetí nejvýše položenou vyhlídku na světě.

 Tower Infinity

foto / zdroj: www.gdsarchitects.com

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru