Dnes vyšlo 1 článků

Kopírujte jako Pán Bůh!

Kopírujte jako Pán Bůh!

Nové náboženství dobývá svět

Kopírování je svaté. Takové je hlavní sdělení nového náboženství, které bylo nedávno uznáno ve Švédsku a jehož první kostely již stojí v USA. Novou víru, kopimismus, dokonce ve Švédsku podpořilo ministerstvo financí a tudíž má náboženství nárok na finanční podporu.

Nové náboženství založil student filosoife Isak Gerson na základě teze, že sdílení informací je svaté. Kopyacting, tedy sdílení informací, navíc staví na roveň bohoslužbě. Mezi kopisty se můžete zařadit, pokud jste přesvědčeni, že informace by měly být zcela volně šířeny mezi lidmi. Kopisté odmítají jakákoliv omezení ve volném šíření hudby, filmů i dalších médií. Odsuzují jakékoliv soukromé vlastnictví informací ve všech formách.

Už proběhla první kopimistická svatba

A to mezi Rumunem a Italkou, kteří si řekli své láskyplné „Kopíruji tě“ loni v srbském Bělehradě. Na tvářích měli přitom oba známé bíle masky hnutí Anonymous a hlasy změněné hlasovým modulátorem, oba ale uvedli, že doufají v kopírování a kombinování jejich DNA a stvoření nového života.

Náboženství nemá žádné bohy ani nadpřirozené bytosti, jeho symboly jsou zkratky Ctrl+C a Ctrl+V. Nemají ani desatero, jen několik základních zákonů – např. „Vědění je vše“ nebo „Koloběh informací je svatý“. Představitelé kopimismu se již také vymezili vůči internetové stránce Pirate Bay, která zdarma poskytuje videa a hudbu na internetu.

Zdroj: https://veda-a-technika.eurozpravy.cz

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru