Dnes vyšlo 15 článků

Kopíruje Samsung výrobky Apple?

Nový telefon od Samsungu s označením Galaxy Alpha vypadá luxusně. Je to chytrý telefon štíhlého tvaru vyrobený z kovu. Má to jediný háček. Vzhledově je až příliš podobný iPhonu 5S. Celý svět si tak šušká, že se Samsung jen opičí po Applu.

Samsung tvrdí, že „kovový rámeček není u jejich mobilních zařízení žádnou novinkou“ a poukazuje na své předchozí telefony, které jsou vyvedeny v kovovém designu. Tápete v tom, které Samsung myslí? On jde totiž hodně hluboko do historie.

Zapátrejte v paměti, co bylo před osmi lety

V několika posledních letech se Samsung zhlédl v plastu. I poslední vlajkové lodi, jako je Galaxy S5, byly vždycky plastové. Jenže současný Galaxy Alpha prý byl odvozen od telefonu Samsung Card Phone, který debutoval v roce 2006!

Teď si určitě říkáte, že měl Samsung prostě jen štěstí a našel ve své historii jeden kousek, který byl kovový. Jenže ono jim to vyšlo dokonce tak dobře, že se skutečně mohou chlubit prvenstvím. První iPhone se totiž objevil až v roce 2007.

Ale ono to není jenom o kovu

I kdybychom to tedy vzali jako pádné vysvětlení, ujistil nás Samsung, že nezkopíroval kovový design. Jenže co ty zkosené hrany? Tam o podobnosti s iPhonem 5S taky není pochyb.

Ve svém blogovém příspěvku je Samsung vysvětluje tím, že zajišťují ten správný styl a přilnavost. Ale… Podívejte sami.

srovnani

Vlevo jsou zkosené hrany Samsungu. A vpravo Applu. Je v nich nějaký rozdíl?

Tak co myslíte? Kopíroval Samsung Apple? Důležité je připomenout si, že to není úplně první takový případ. Už loni se musela společnost ospravedlňovat, když představila zlatý Galaxy S4. Apple totiž zhruba o měsíc dříve představil svůj zlatý iPhone 5S.

Zdroj: Business Insider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru