Kontroverzní kefír s podobiznou Hitlera míří do českých obchodů

Zpočátku kontroverzní mléčný nápoj představoval legraci, která se začala napříč internetem šířit rychlostí blesku. Nicméně autoři kefíru s podobiznou německého nacistického politika Adolfa Hitlera se rozhodli pro jeho výrobu. A brzy by se měl objevit na pultech vybraných českých obchodů. Za produktem jménem Kefírer stojí tři jména, o kterých si ještě řekneme.  

Zákazníci si mohou vybrat ve skutečnosti ze čtyř příchutí, jak je vidět na webové stránce mléčného produktu. Obyčejný kefír s čistou chutí je doprovázen slovy „Čistě bílý“. Nabídku doplňují jahodová a vanilková příchuť. A překvapivě čtvrtá, čokoládová, příchuť se do sériové výroby nedostane, protože tvůrci tvrdí, že:

„Tato příchuť se u našeho vedení příliš neuchytila, což nás bohužel nutí k jejímu stažení z prodeje.“

kefirer

Kefírer čokoládový

Obdobných významů je na webové stránce výrobku více. Nicméně tvůrci tohoto nápoje mají omluvu. Údajně by lidé neměli zapomínat na druhou světovou válku, a proto přišli s něčím, co jim tuto událost připomene.

S recesistickým nápadem přišli tři mladí kreativci z Brna, a to konkrétně David Koutný, Tomáš Musil a Lukáš Lukeš.

13248352_1755090851372585_3495619049140212728_o

Kefírer se objeví v obchodech My Food.

„Evropa nám přijde neklidná, tak jsme to chtěli pošťouchnout. Ne náhodou jsme se spojili s projektem Paměť národa. Myslíme si, že na druhou světovou válku by se nemělo zapomínat. Toto je jen forma, kterou jsme to chtěli provést,“ prozradil Lukáš Lukeš k jejich nápadu.

I navzdory velké kritice ze strany veřejnosti se Kefírer dostane do prodejen sítě My Food a údajně i do prodejen sítě Sklizeno. V první vlně by měla mlékárna nedaleko Brna vyrobit několik set lahví kefíru. A pokud bude mít Kefírer úspěch u spotřebitelů, pravděpodobně se výrobní kapacita zvýší.

13072633_1749654535249550_10768315552557960_o

Vše začalo malou nevinnou kampaní.

Zpočátku byl Kefírer pouze slovní hříčka a legrace, nicméně autoři nechtěli zlomit srdce tolika lidem, a tak se rozhodli pro jeho výrobu.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru