Kontrola DVD s filmovým trhákem v obchodě

Kontrola DVD s filmovým trhákem v obchodě

Současné reklamační zákony trochu zaspávají dobu. Než řešit budoucí problém je lepší věnovat více času prevenci. Poctivý prodejce nebude mít námitek, nepoctivý bude nadávat, aby nebyl přistižen s milenkou v posteli manželkou (upravené rčení přistižen na švestkách)

Procházíte v nákupním centrem, za zády vám stojí securiťák v civilu . Jdete kolem stojanu s levnými DVD a vidíte levný filmový hit, když elektronická koupě je v českých podmínkách trochu problém a pirátit se vám nechce z morálních důvodů.

Stačí notebook či tablet s Windows 7 nebo lépe Windows 8.1, na kterém jede program ImgBurn (je zdarma a uživatelská základna k němu udělala i češtinu). Vlastníci a milovníci Linuxu ať doplní v komentářích pod článkem, své tipy na testovací aplikace z repozitárů.

Technologie sice už pokročily že kvůli velikosti mnoho nových modelů již optickou DVD/blu-ray mechanikou nedisponuje z rozměrových a hmotnostních důvodu, ale i to je snadno řešitelné. Stačí externí model optické mechaniky a USB kablík, ale u některých modelů je potřeba externí napájení takže ještě autokonektor + měnič napětí, ale to už nejde udělat v obchodě na pultě, ale v autě, ale i to je lepší varianta než až doma a do obchodu se vracet a nefunkční DVD reklamovat.

Po nainstalování programu najdete v menu start nebo ikonu na pracovní ploše (na desktopu, pro ty z vás co máte z nepochopitelných důvodů anglickou verzi Windows).

imgburn-star-desktop

Postup kontroly DVD/Blu-ray disku

V menu aplikace ImgBurn, ktere se zobrazí hned po spuštění kliknete na Zkontrolovat disk

imgburn-menu

V následujícím dialogu zkontrolujte zda máte NEzašktnuto „Porovnat s bitovou kopií“ to se používá jen, když vypalujete z např. image disku, nejčastěji nějakou linuxovou distribuci, nebo antivirové CD. Kontrolu spustíte klikem na ikonku tlačítka disku, lupy a souboru

imgburn-kontrola

 

V průběhu kontroly uvidíte dialog o průběhuimgburn-prubeh

A po ukončení kontroly se zahraje melodie a vyskočí okénko v angličtině (lokalizační soubor jsem nezkoumal)

Obrázek 001Technicky zdatnější si můžete přečíst i log :-)
imgburn-log

 

 

29 let, invalidní důchodce pro invaliditu 3. stupně, vyučen v oboru Elektrikářem - silnoproud a maturita v oboru Strojírenství. Tak trochu plaváček českého internetu. Přezdívka: Koleso, Plaváček, Michal, Mistr Vodoznak Zájmy: strojírenství, elektrotechnika, plavání žen, venčení pejska Danečka II., tvorba vodoznaků a nakupování Pribináčků. Budoucí potravinový inspektor. Fanoušek stativu a měkké stírací pryže neboli gumy. Žije v Rakovníku a na Živě.cz. Vyskytuje se a píše na Objevit.cz, kde píše jen a pouze v CZ jazyce, i když s pravopisnými a gramatickými chybami, protože je dyslektik! Píše pro Objevit.cz dobrovolně a zcela zdarma bez nároku na jakýkoliv honorář! a děkuje šéfredaktorovi za cennou životní zkušenost a možnost vyzkoušení si práce redaktora internetového e-magazinne (E-zinu). Michal Kolesa - oficiální osobní webová stránka (odkaz na homepage Michal kolesa) ; otevře se v nové záložce/okně

Komentáře

  • Voda

    Koleso, nelži! Ty opravdu znáš H2O?

  • Inteligentní humor

    Koleno ty idiome… jak se asi na tablet, nejlépe s Windows 8.1 kontroluje stav DVD?
    PS: to veselé pozměnění rčení o švestkách mě pobavilo… hned jsem se šel vyblít.

Nahoru