Konkurencí pro Apple MacBook Pro je novinka od Microsoftu

Microsoft ukázal světu svůj první notebook, který se pravděpodobně stane špičkou na trhu. Microsoft Surface Book s operačním systémem Windows 10 je zařízení, které nabízí mnohem více než klasický notebook. Vyznačuje se vlastností „dva v jednom“, přičemž obrazovku je možné oddělit od zbytku zařízení. A co vše ještě Surface Book nabídne?

Obrazovku je možné po oddělení využívat jako tablet, neboť je dotyková. Můžete používat také inteligentní pero. A proč se nejedná o tradiční notebook? Microsoft Surface Book se vyznačuje dvounásobně lepším výkonem než MacBook Pro. V neposlední řadě se pyšní elegantním vzhledem.

13,5 palcový displej, který se dá oddělit od klávesnice

Surface Book má 13,5 palcový displej, jehož hustota je 267 PPI. Kovové tělo notebooku je odolné, přičemž k výrobě se používá hořčík využívaný také při výrobě tabletů Surface Pro. Přestože vám Microsoft Surface Book na první pohled připomíná jablíčkový MacBook Pro, odlišností je více než dost. Notebook od Microsoftu má elegantní panty, díky nimž je možné obrazovku ohnout do vyhovujícího úhlu.

surface book

Nový Microsoft Surface Book

Nespornou výhodou je, že se dá displej odejmout od klávesnice. Displej tedy snadno využijete jako tablet. Pakliže chcete využívat zařízení jako klasický notebook, nemusíte se obávat špatné stability obrazovky, protože ta drží pomocí mechanických jazýčků. Obrazovka se dá oddělit až v okamžiku, kdy stlačíte příslušné tlačítko. Microsoft uvádí, že velkým pozitivem je extrémně tichá a komfortní klávesnice.

Nadchne dlouhá výdrž baterie, a to 12 hodin. O výkon se stará nejmodernější procesor Intel i5 a i7 šesté generace. Grafiku má na starosti dedikovaná grafická karta GeForce GDDR5 od Nvidie. Pakliže budete chtít využít maximální grafiku, je nezbytné mít notebook připojený ke klávesnici, protože právě v klávesnici je grafika integrovaná.

Cena nového notebooku

A jaká bude cena tohoto modelu? Začíná na 1 499 amerických dolarech (cca 37 500 Kč). V Americe přijde notebook Microsoft Surface Book dne 26. října, přičemž předobjednávky je možné dělat již dnes. Je otázkou času, kdy se nejnovější notebook dostane do české krajiny.

Zdroj / Foto: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru