Tisková zpráva: Konica Minolta posiluje své aktivity v oblasti mobilního tisku

  • Konica Minolta se stala členem přední světové organizace Mopria Alliance  
  • Nové funkce zprostředkují uživatelům mobilních zařízení výhody vzdáleného tisku
  • Zařízení Konica Minolta budou automaticky plně kompatibilní s produkty značky Appel a s přístroji s operačním systémem Android

Praha, 12. května 2014 – Konica Minolta se stala výkonným členem organizace Mopria Alliance, která se zabývá vývojem nových softwarů pro tisk z mobilních zařízení. Cílem tohoto partnerství je posílení kompatibility mezi multifunkčními tiskovými stroji a zařízeními, jako jsou tablety či chytré telefony. Konica Minolta se nyní bude přímo podílet na vývoji softwaru pro operační systém Android. Nové uživatelské prostředí zvýší efektivitu a jednoduchost práce při vzdáleném řízení tisku.

„Našim cílem je dosáhnout stejných tiskových funkcí u mobilních zařízení, jakými dnes disponují běžné počítače. Nové softwary již nebudou pro vzdálený tisk vyžadovat doplňkové aplikace, umožní efektivnější práci a nabídnou jednodušší uživatelské prostředí. Majitelům mobilních zařízení se navíc změny projeví automaticky v rámci standardní aktualizace operačního systému,“ řekl Pavel Kelča, produktový manažer Konica Minolta Business Solutions Czech a dodal: Mopria Alliance již přidala tiskové funkce mezi standardy operačního systému iOS a nyní se za našeho přispění zaměří také na zařízení se systémem Android. Současně také pracujeme na zpětné kompatibilitě nových systémů s našimi multifunkčními přístroji. Naši zákazníci tak budou moci nový způsob mobilního tisku plnohodnotně využívat i v rámci současného tiskového prostředí.“

Pro tisk z mobilních zařízení nabízí Konica Minolta již od roku 2011 aplikaci PageScope Mobile. Ta zákazníkům umožňuje řídit a zadávat tiskové úlohy z mobilních přístrojů se systémy iOS a Android. Aplikace však vyžaduje dodatečnou instalaci a její funkce jsou omezené možnostmi současných operačních systémů. „Díky upraveným softwarům se stane vzdálené řízení tisku plnohodnotnou a především základní funkcí všech hlavních operačních systémů. Věříme, že zapojení Konica Minolta do Mopria Alliance je správným krokem k dalšímu zefektivnění a usnadnění práce našich zákazníků,“ dodal P. Kelča.

Mopria Alliance je organizace sdružující přední světové výrobce tiskových řešení, mobilních zařízení a operačních systémů. Jejím cílem je vývoj nových softwarových standardů pro operační systémy mobilních zařízení a zajištění jednoduchého bezdrátového tisku pro jejich uživatele. Organizace se dále zaměřuje na certifikaci produktů logem Mopria a vzdělávání zákazníků v oblasti řízení tisku z mobilních zařízení.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru