Konferenci v Pekingu ovládli roboti s lidskou tváří

V Pekingu se odehrála konference věnovaná pokrokům v oblasti konstrukce robotů. V rámci této konference vývojáři představili dva roboty, kteří dokonale kopírují člověka, a to nejen svou vizáží.

Ačkoliv roboti nachází uplatnění především v průmyslové oblasti, konstruktéři se snaží vytvořit perfektní kopii lidské inteligence. Světová konference o robotech v Pekingu přivítala dva roboty, kteří jsou od člověka naprosto k nerozeznání.

Zatímco Jiajia je obyčejná čínská dívka, Wang Jang-ming je proslulý čínský filozof, který žil před 500 lety. Přestože na první pohled nemají tyto dva lidé nic společného, ve skutečnosti se staly ikonami pekingské konference.

Jiajia, robotická dívka, umí mluvit, napodobit lidské pohyby, ba dokonce porozumí lidské řeči a rozezná mimiku lidského obličeje.

„Sluší vám to, když se smějete,“ řekla jedné z návštěvnic konference.

Kdežto Wang Jang-ming, robotický čínský filozof, umí vedle řeči ještě kaligrafii.

„Umělá inteligence musí projít třemi etapami. První etapa je bytost vytvořená lidmi, druhá je napodobování lidí a třetí je jejich nahrazení. Nyní jsme ve fázi bytosti vytvořené člověkem. I když budeme pokračovat tímto tempem, tak je před námi ještě velmi dlouhá cesta, než dosáhneme cíle umělé inteligence, což znamená, že lidé budou nahrazeni roboty nebo přímo vytvářeni roboty,“ řekl výkonný ředitel společnosti Recon Group pro agenturu Reuters.

Zdroj: Zprávy Seznam

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru