Dnes vyšlo 15 článků

Konečně pořádná crowdfundingová platforma pro neziskovky

Lidé už si zvykli financovat zajímavé, většinou technologické, projekty skrze crowdfundingové weby. Proč však nevyužít zajímavého modelu financování i pro dobrou věc. Neziskovky, které zatím svými prosbami o příspěvky působí v dnešní době trochu nemotorně, mají konečně možnost se předvést. Australský projekt StartSomeGood je tu totiž od toho, aby neziskovým organizacím pomohl financovat jejich projekty.

Zakladatel projektu Tom Dawkins má za sebou práci na několika projektech věnujících se neziskovému sektoru. StartSomeGood připravoval ve spolupráci se svým týmem a několika oslovenými neziskovými organizacemi přes půl roku. Pořádný rozjezd jim umožnila investice $400,000 firmy Trimantium Capital sídlící v Melbourne.

Konečně pořádná crowdfundingová platforma pro neziskovky

Každý projekt má daný finanční cíl

Web funguje stejně jako jiné známé crowdfundingové platformy. Projekty mají jasně daný finanční cíl a vy si vybíráte z předem daných finančních částek, kolik jste ochotni přispět. Můžete si zvolit, zda chcete podpořit organizaci, která se soustředí na zvířata, děti, či životní prostředí. Možností je však v nabídce mnohem více. Po rozkliknutí detailu projektu se vám zobrazí video a veškeré informace o tom, na co budou peníze využity a komu pomáháte.

Konečně pořádná crowdfundingová platforma pro neziskovky

Od svého spuštění v roce 2011 pomohl StartSomeGood vybrat přes $6 milionů ve více než 35 zemích. Máte nápad na projekt? Víte, kde je třeba podat pomocnou ruku? Projekt můžete přihlásit i jako jednotlivec.

Foto/Zdroj: fremantlestory.com.au, afr.comstartsomegood.com

 

Komentáře

Nahoru