Konečně někdo vymyslel pracoviště uzpůsobené k ležení

Kalifornský startup Altwork nedávno představil svůj první produkt a my vám garantujeme, že z něj budete taky nadšení. Jedná se totiž o pracovní stanici se stolem a počítačem, ale hlavně pohodlným křeslem na ležení.

Pracovní stanice je určená především programátorům, designérům, spisovatelům a všem jiným profesím, které neustále sedí u počítače. Každopádně vám nikdo nebrání pořídit si ji do pokojíčku, pokud na to máte.

Stanice Altwork nabízí čtyři režimy, které přepínáte pomocí tlačítek na stole. Samozřejmě u ní můžete stát nebo sedět, ale zajímavé to začíná být až v leže. Lehátko je v horizontální poloze a pracovní stůl s počítačem se vznáší nad vámi. Stůl je vybavený magnety, aby klávesnice, myš a další periferní zařízení držela na místě. Barvu židle si lze zvolit a uživatelé mohou nastavit dokonce i předvolby na ovládacím panelu na stole.

Screenshot+2015-10-27+17.25.56

K čemu polohovatelné pracoviště?

Za nápadem stojí myšlenka, že různé úkoly se dobře dělají v různých polohách. Například jeden ze zakladatelů společnosti, Che Voigt, začíná svůj den rád ve stoje, ale později si rád sedne nebo lehne.

DSC_3146_standDK

Dalším důvodem sestrojení neobvyklého pracoviště je domněnka, že se od 19. století, kdy se začaly šířit psací stroje, změnil způsob, jakým lidé sedí u stolu. Altwor Station je v očích společnosti pracovištěm 21. století.

DSC_3173_focusDK

Tahle sranda vás ovšem přijde dost draho. Akční cena při uvedení na trh je 3 900 dolarů (100 000 Kč), pak bude produkt nabízen za standardních 5 900 dolarů (150 000 korun). Náklady jsou vysoké, vyrobit celý mechanismus nebylo zrovna snadné, nejtěžší prý byla část, kam se dávají nohy.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru