Konečně budeme nabíjet bezdrátově

Bezdrátové nabíjení už sice existuje, jenže stále není úplně bezdrátové. Pořád je totiž potřeba mít nabíjecí podložku, na kterou mobil pokládáte, připojenou do zásuvky, takže nám téměř žádné výhody nepřináší. Společnost Wi-Charge ale v pondělí představila něco úplně nového. Jejich nabíjení je skutečně bezdrátové.

Technologie Wi-Charge dokáže dobít váš mobil na 9 metrů daleko. Používá k tomu infračervené lasery vydávající neviditelné záření, díky kterým je možné dát svůj přístroj prakticky kamkoliv po místnosti a on bude paprsky stále přijímat. Malé zařízení, které si připevníte na strop, přemění energii na infračervené záření, vyšle ho vašemu mobilu a ten si ho přemění zase zpět na energii.

V pondělí v San Franciscu byl představen prototyp, který prozatím vypadal jako velká krabice. Měli ho na stropě a dokázali pomocí něj dobíjet několik zařízení najednou. Počítá se i s tím, že ne všechna zařízení obsahují infračervený přijímač, takže k dispozici budou také speciální obaly na mobily a hardwarové přijímače, které si můžete přidělat prakticky k jakémukoliv zařízení. Počítá se totiž s tím, že by se takhle dala nabíjet třeba bezdrátová myš. Nebylo by to krásné mít na stropě jednu krabičku a nemuset se nikdy starat o nabíjení vašich hraček?

wi-charge-example

Rychlost nabíjení samozřejmě závisí na vzduchu a na tom, kolik je na stropě vysílačů a kolik zařízení se nabíjí. Wi-Charge ale tvrdí, že bude infračervené nabíjení trvat asi tak dlouho jako typické nabíjení. Nicméně problém je v tom, že přijímač infračerveného záření musí být nasměrován směrem k vysílači a nesmíte paprsky ničím rušit. Neprojdou ani vaší rukou. Takže zase jsou tu určitá omezení.

Hudba vzdálené budoucnosti

Ještě je potřeba toho spoustu vychytat, tudíž na funkční výrobek si nějakou dobu počkáme. K uživatelům by se prý vysílače mohly dostat v polovině příštího roku. Cena by se měla pohybovat mezi 50 až 100 dolary. A pokud váš mobil nepodporuje infračervené záření, budete potřebovat ještě snímač pro mobil, který bude dostupný až o rok později.

wi-charge

Na mobil budete muset připojit snímač infračerveného záření

Existují standardy nabíjení, které jsou vhodné spíš pro větší předměty – třeba magnetické nabíjení Rezence je skvělé například pro elektromobily. S Wi-Charge je to úplně naopak. Zaměřuje se na menší elektroniku, jako jsou tablety, notebooky a telefony.

Zdroj: Infoworld

Komentáře

Nahoru