Konečně! Alza začíná zobrazovat cenu s DPH jako primární

Konečně, to to trvalo! Hlásí zákazníci oblíbeného internetového obchodu Alza.cz, který před nedávnem konečně změnil zobrazování primární ceny. Doposud se vždy velkými písmeny zobrazovala podstatně menší cena, ale bez DPH. To bylo velice matoucí, po dlouhé době to Alza konečně změnila! Nyní se jako primární cena zobrazuje již s DPH.

Pro zákazníky oblíbeného internetového obchodu Alza.cz se začíná blýskat na lepší časy. Asi by byla zbytečná otázka, kdybych se vás zeptal, zda jste si někdy při prohlížení tohoto e-shopu omylem zaměnili cenu bez DPH s cenou, která daň z přidané hodnoty obsahovala. Zde Alza kdysi učinila dosti špatný tah a nastavila cenu bez DPH jako cenu primární. Na oko to vypadalo, že Alza vážně nabízí produkty, které jsou až podezřele pod cenou. No, řekněte, nekoupili byste si například iPad 2 za cenu 7000 Kč, avšak bez DPH?

Screenshot_14

Asi bylo více než podezřelé, že by Alza dokonce nabízela produkty, které za uváděnou cenu neprodává ani samotný výrobce. Lidi se začali stěžovat a komentovat špatný přístup Alzy.

Konečně se podařilo! Alza změnila primární cenu

Alze se však povedlo, před nedávnem konečně změnili zobrazování primární ceny, která se již zobrazuje vč. DPH. Ke změně asi vedly již zmiňované připomínky zákazníků, což oznamuje i horní žlutá lišta, která se nachází na vrcholu stránek. 

„Na Vaše četné žádosti nově zobrazujeme cenu s DPH jako primární,“ uvádí Alza.Alza

Dá se s jistotou říci, že díky tomuto nejen Alza získala možná větší zisky, neboť to dosti mátlo, ale zároveň zůstala pozadu oproti konkurenci (Mall, CZC), která již ceny bez DPH ani pořádně neuvádí. Není se čemu divit, neboť cena bez DPH je pro normálního klasického občana nepotřebná a zbytečná. 

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru