Konec tlachání na Novinkách aneb jak přijít o své čtenáře

Konec tlachání na Novinkách aneb jak přijít o své čtenáře

Novinky.cz jsou dost známé tím, že se tam spousta uživatelů vyjadřuje ke každé blbosti. Podívejme se na to ale realisticky. Když si vezmeme třeba takový článek, že tříletá holčička na tříkolce vážně zranila 81letého důchodce a odjela od nehody, rozumný komentář k tomu snad ani napsat nejde. Takže se není čemu divit.

Novinky se ale rozhodly zdlouhavým komentářům zabránit. Lidé komentovali zbytečnosti, často se úplně odklonili od tématu, uráželi se a diskuze se pak stávala nepřehlednou. To jsou hlavní důvody, proč k opatření došlo.

Prý je to vlastně v našem zájmu, protože do diskuzního fóra nahlíží denně téměř 200 000 čtenářů a nikdo z nich jistě nechce, aby byla diskuze nepřehledná. Nyní tedy může každý registrovaný uživatel vložit do fóra pod každým článkem pouze dva příspěvky.

Jak to vidí čtenáři

Čtenáři se k tomu dost jasně vyjádřili přímo pod článkem, ve kterém Seznam novinku oznámil. Dělali si legraci a zkoušeli si, jaké to je, když můžete napsat pouze dva příspěvky.

novinky-diskuze-druhy-nazor-dekuji

Většinou se na rozhodnutí snesla kritika. Prý je to cenzura jako v době komunismu. Přehlednost prý šla vyřešit i tak, že by byla diskuze rozklikávací. Nebo by mohly být mazány pouze urážlivé příspěvky. A tak dále.

Nicméně hromada lidí se vyjádřila především v tom smyslu, že když jim Novinky neumožní si podiskutovat s ostatními, půjdou jinam. To Seznam vážně nenapadlo?

novinky-zmena-diskuze

Ale nakonec je třeba ještě dodat, že my Češi jsme dost vynalézaví. Takže jistě nebude problém přihlašovat se pod několika účty, pokud se budete chtít k něčemu vyjádřit.

Komentáře

Nahoru