Dnes vyšlo 15 článků

Konec špíny až za ušima. Nastupuje pytlované uhlí

Opět se blíží doba, kdy je čas nakoupit palivo na další topnou sezonu. Pokud se už teď obáváte problémů s nepořádkem a uložením uhlí, zkuste změnu. Vyzkoušejte pytlované uhlí. Rozhodnutí nebudete litovat. Tady jsou jeho výhody.

Pohodlí –⁠ to je pytlované uhlí

Celosvětově je uhlí používáno převážně k výrobě elektřiny, ale také k topení. Řadí se mezi nejekonomičtější zdroje energie. Právě proto se těší velké oblibě v domácnostech i podnicích. Ne všichni však mají vhodné podmínky pro jeho skladování. Naštěstí je zde pohodlná varianta, kdy se majitelé kotlů mohou vyhnout ručně skládanému uhlí, které je nutno pracně dostat do sklepů. Tím je komfortní pytlované uhlí, které většina prodejců doručí na paletách až na zákazníkem určené místo.

Pytlované uhlí a skladování

Obecně se doporučuje nakupovat zásoby na celé období, kdy je potřeba topit nebo přitápět. To sebou nese ale otázku, kam uhlí uložit. Ne všichni mají dostatečně velké prostory přímo v kotelně. Proto skladují volně ložené uhlí daleko od kotle, a poté složitě přemisťují topivo z místa na místo. S pytlovaným uhlím je tento problém vyřešen. Celková manipulace, ať už se týče přesunu celých palet nebo pytlů, je mnohem jednodušší a čistější. Dovolte si topit s příjemným pocitem. Bez dřiny a potu.

Pytlované uhlí – výhody

Nikdo nemá svoji kotelnu jako ze škatulky, ale díky pytlovanému uhlí ji můžete udržovat ve větší čistotě. A to jistě ocení všichni, kteří jsou zaúkolování přikládat do kotle. Nebudou se totiž domů vracet jako kominíci, a tak se udrží doma čisto a veselá nálada.

Další plus pytlovaného uhlí je záruka správné hmotnosti. Ruku na srdce – když vám auto vysype 5 tun uhlí, nemáte šanci poznat, kolik ho vlastě vyložili. Můžete věřit nebo nevěřit. Oproti tomu pytlované uhlí dokážete jednoduše zkontrolovat tak, že zvážíte pár náhodně vybraných pytlů, zda gramáž opravdu odpovídá hodnotě, kterou uvádí výrobce na obalu. Tak máte jistotu, že nejste tratní.

Ořech či kostku?

Speciální pytle na uhlí jsou vyrobeny z materiálu, který chrání před vlhkostí a jinými povětrnostními vlivy. Navíc pytlované uhlí je řádně vytříděno, tudíž se řadí mezi produkt nejvyšší kvality. Proto v něm najdete minimum podsítného a nadsítného. Mour by měl být zcela vyloučen.

Další rozhodovací proces při výběru topiva bere v úvahu ostatní parametry jako je výhřevnost, zrnitost, obsah popela a síry. Každé balené uhlí také není vhodné do automatických kotlů. Proto volte ze tří různých druhů, které trh nabízí. Kostka, ořech nebo hrášek (ořech 2). Pokud si nejste jisti výběrem, obraťte se na seřizovače kotlů nebo na samotné prodejce pytlovaného uhlí, kteří vám rádi poradí.

Prodej pytlovaného uhlí

A jak tedy na to? Je to snadné. V první řadě je potřeba zjistit, který druh uhlí je vhodný do vašeho topného zařízení. Poté kontaktovat prodejce pytlovaného uhlí a jednoduše objednat z pohodlí domova. Ať už telefonicky nebo přes e-shop. Teď už stačí čekat, než se ozve řidič a mít připravené místo nejblíže kotli. Dopřejte si moderní způsob topení a komfort, který pytlované uhlí nabízí.

 

Zdroj, foto: freepik

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru