Konec s nekompatibilitou: Spusťte si Windows XP na Windows 8 zdarma

Také se vám stává, že na nových Windows 8 nespustíte starší programy z důvodu nekompatibility? Těmto problémům jednoduše předejdete podle následujícího návodu a navíc zcela zdarma. Windows 7 měly užitečný nástroj pro spouštění nekompatibilních programů v režimu Windows XP.

Tato funkce však není v novém microsoftím systému oficiálně podporována. Naštěstí je možné z oficiálního nástroje Windows XP Mode virtuální disk s XP jednoduše extrahovat a následně spustit například ve VirtualBoxu. Celá věc je triviální a jediné, co potřebujete, je originální licence Windows 8. Podrobný návod: https://cdr.cz/clanek/jak-spustit-zdarma-a-legalne-windows-xp-aplikace-pod-windows-8

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

  • A proč radši netlačit na vývojáře, aby udělali nové verze svého softwaru i pro Win7/8? A pokud se software už nevyvíjí, tak asi o něho není zájem a existuje lepší alternativa. :-)

Nahoru