Dnes vyšlo 15 článků

Konec rozbitých obrazovek: mobilní airbag míří na Kickstarter

Konec rozbitých obrazovek: mobilní airbag míří na Kickstarter

Téměř každému se již stalo to, že s emu rozbil display na jeho smartphonu. Zkrátka mu telefon vypadl z ruky a s dopadem na tvrdou podlahu se už nedalo nic dělat. Smartphone se rozbil a co s tím? Samozřejmě ho dát co nejrychleji do servisu, aby šel co nejdříve znovu používat. Výměna displaye často stojí jako polovina nového telefonu. Stejně nezbývá nic jiného, než drahou opravu zaplatit. S touto nepříjemnou situací, do které se pravděpodobně každý z nás dostal, se rozhodl zatočit jeden student z německé Aalenské univerzity.

Student inženýrství se jmenuje Peter Mayer. Za svůj vynález získal ocenění a pomíří na Kickstarter. Na dokončení a realizaci airbagu pro telefon se spolupodílí firma Frenzel. Na Kickstarter by se mělo nové zařízení dostat v následujícím měsíci. Jako první s touto zprávou přišla publikace Preview Online. Zatím má airbag celkem nevzhledný design, ale to se může změnit. Nicméně i přes jeho vzhled, by si ho spousta lidé nechala aplikovat. V budoucnu by jim to totiž mohlo ušetřit nemálo financí za servis a výměnu displaye. Éra prasklých obrazovek může skončit dříve, než jsme mysleli.

Mobile-Airbag-Case

Mobilní airbag je jakési pouzdro, které se aplikuje na smartphone. K jeho aktivaci dochází v momentě, kdy je telefon ve volném pádu (nový mechanismus volný pád rozpozná). Ve volném pádu se aktivují kovové nožičky, které zabrání tomu, aby telefon dopadl na podlahu. Ještě není známo, jaká bude cena této vymoženosti a jaký typ telefonu ji bude moci využít jako první.

Těžko říct, co studenta k převratnému vynálezu vedlo. Že by se konečně stal smartphone nesmrtelným?

Zdroj, text/foto: theverge.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru