Dnes vyšlo 15 článků

Konec Rapidsharu v Čechách. Svá data můžete stáhnout ze Superbsharu

K pádu úložiště Share-rapid se vyjádřil provozovatel úložiště Superbshare. Pokud jste před pár dny navštívili stránky Share-rapidu a jeho ostatní domény se stejnou službou, mohli jste se setkat s krátkým prohlášením že služba byla ukončena a že si uživatelé mohou svá stávající data stáhnout z úložiště Superbshare. 

Bohužel ale pod textem nebyl nikdo podepsaný a další detaily nebyly k dohledání. Takže spoustu lidí mohlo napadnout, že se mezi Superbsharem a Share-rapidem je nějaké silnější pouto.

V prohlášení také dále stálo, že máte možnost si ze stránek Superbshare.com možnost bezplatně stáhnout veškerá svá data, které jste měli uloženy na Share-rapidu po dobu 14 dní.

Na přidružené doméně Sharerapid.cz, také uvidíte prohlášení, ve kterém stojí, že se omlouvají za vzniklé problémy a budou se všem svým zákazníkům snažit chybu nahradit tím, že jim dají extra bonusy na novém portálu.

Screenshot_1

Upozornění e-mailem

Uživatelům úložiště Share-rapid také automaticky přišel e-mail s výzvou, že si svá data mohou stáhnout z Superbsharu.

jyqb

 Bonsatero s.r.o.

Provozovatel Superbsharu, společnost Bonsatero s.r.o., teprve později vydala obsáhlejší tiskové prohlášení, ve kterém vysvětluje, že byl původní Share-Rapid ve složité ekonomické situaci, neplnil závazky dodavatelům, čili se dostal do exekučního řízení, ve kterém přišel o domény a servery. Ty po dohodě s věřiteli odkoupila právě firma Bonsatero a to za podmínky, že po dva týdny umožní vstup registrovaným uživatelům starého Share-Rapidu ke svým datům. Bonsatero se ale dušuje, že nemá s původním Share-Rapidem jinak naprosto nic společného.

Uživatelé, kteří měli na službě zakoupený stahovací kredit, mají smůlu, tento závazek totiž Bonsatero nepřevzala.

Komentáře

Nahoru