Dnes vyšlo 1 článků

Konec počítačových myší?

Konec počítačových myší?

Notebooky ovládané jen přiložením ruky – vypadá to jako sci-fi, ale brzy se takové možnosti opravdu mohou dostat na běžný trh. A to v důsledku nové smlouvy mezi Hewlett-Packard a začínající firmy Leap motion, která je ze San Francisca.

Největší světový výrobce počítačů HP by mohl pomocí technologie pohybového senzoru změnit způsob, jakým lidé komunikují s počítači, stejným způsobem, jak když Apple uvedl na svém iPhonu v roce 2007 dotykovou obrazovku nebo když v roce 1983 poprvé představil myš pro spotřebitele.

Jak to udělali?

Leap motion, tři roky stará firma s méně než 100 zaměstnanci ze San Francisca, vyrábí senzory o velikosti balení žvýkaček, které dokáží sledovat jednotlivé pohyby všech deseti prstů s přesností jedna setina milimetru.

Tyto senzory mohou být připojeny do jakéhokoliv počítače. Podle nové dohody bude HP prvně dodávat senzory se svými výrobky externě a nakonec bude technologii vkládat přímo do počítačů.

Uživatel představující nový pohybový senzor.

Uživatel představující nový pohybový senzor.

Kdy se dočkáme?

Samotné snímače budou v prodeji ve velkých obchodních řetězcích za 80 dolarů (cca 1600 Kč). Společnost HP neuvedla nic o datu, kdy by se měla začít prodávat zařízení HP s vestavěnými senzory.

A je to vůbec k něčemu dobré?

Ron Coughlin, viceprezident společnosti HP uvedl, že spotřebitelé chtějí při vytváření a práci s digitálním obsahem přejít na vyšší úroveň a technologie Leap Motion pro řízení pohybu v kombinaci s HP technologiemi a úžasnými aplikacemi přinese uživateli neuvěřitelné zážitky. Technologie by prý mohla zlepšit i využití počítače pro odpočinek (například pro hraní her) a mohla by být praktickým nástrojem pro obchodní profesionály.

Právě včas

Vývoj této technologie přichází právě v době, kdy výrobci jako Microsoft, Google a Apple vyjádřili zájem o technologie snímající pohyb. V roce 2010 Microsoft přinesl tuto technologii do milionu obývacích pokojů s oblíbenou herní konzolí Xbox. V loňském roce Samsung představil televizi, která by mohla být řízena z celé místnosti právě gesty rukou. Ani HP tak nechce zůstat pozadu. Zřejmě také hledá něco, co by zvedlo jejich tržby. Trend dnešní doby je takový, že prodeje počítačů klesají, HP se tedy snaží nabídnout něco navíc, čím by uživatele opět nalákala k nákupu svých zařízení.

Dalším krokem prý bude vložit tuto technologii do tabletů a mobilních zařízení.

Zdroj a obrázek: reuters.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru