Dnes vyšlo 1 článků

Konec jedů v našem těle

Víte o tom, že existují neurotoxiny, plísně a neskutečné množství dalších nechutností? Pokud ano, tak ještě vězte, že se spoustou z nich žijeme. Mnohdy je dokonce sníme! Většinou tak činíme s velkou chutí. Jednat se může jak o jídlo, jež si dáme na ulici ve stánku s občerstvením, tak o pokrmy, které si koupíme v podobě polotovarů či hotových jídel v supermarketech. Naštěstí byl již vynalezen malý chytrý přístroj schopný odhalit všechny tyto látky a přesně poradit, jestli danou dobrotu slupnout, anebo nikoliv. Odkryjme tedy celý příběh od počátku…

Jednoduchá kontrola jídla

Zdánlivě nevyléčitelná vyléčena

Celá story elektronického odborníka na kvalitní stravu začala ve Spojených státech amerických v roce 2001. Dcera podnikatelky Isabel Hoffmanové se začala cítit stále hůř. Její nemoc se projevovala především extrémně nízkým krevním tlakem, který byl provázen třasem a vysokou citlivostí na světlo. 14 let trvající chronické onemocnění nemohli poznat ani lékaři. Isabel nakonec vzala svou dceru za odborníkem Dr. Neilem Nathanem, který napsal knihu zvanou Naděje a léčba pro ty, jimž lékaři nepomohli. Nathan se domníval, že za veškerými komplikacemi stojí jednak nezdravé strava a jednak plísně z rodu Aspergillus a Penicillium.

Jeho závěry vešly v platnost ihned, když prošel dům odbornou expertýzou. Rodina se přestěhovala na jiné zdravé místo a dcera podnikatelky Hoffmanové držela dietu. S novým životním stylem a bydlením v jiné lokalitě přišly i neuvěřitelné zdravotní výsledky. Mladá dívka se vrátila do školy a se zdravím přestala mít sebemenší problémy.

 Barevné variace TellSpecZkušenosti vedly k činům

Jak už to tak bývá, neblahé zkušenosti se promítly i do dalších kroků podnikatelky Isabel Hoffmannové. Už se nechtěla dívat na to, jak ostatní trpí a začala s vývojem kapesního přístroje, který je schopen poznat vliv prostředí a stravy na zdraví člověka. Její budoucí obchodní partner Stephen Watson sice v počátcích utrousil na adresu tohoto přístroje něco o Star Treku, ale později začal věřit. Přístroj se tak zdokonalil a brzy tak bude moci přijít na trh.

Skvělý pomocník při alergii, diabetes a hubnutí

Máte alergii na sóju anebo na lepek? Pokud ano, tak většinou důvěřujete etiketám a radám ostatních. S novým přístrojem TellSpec ihned zjistíte, co obsahuje jídlo, které před vámi leží. Potraviny jednoduše naskenujete a na displeji mobilního telefonu se vám zobrazí, jaké konkrétní látky potravina obsahuje.

To samé platí i v oblasti skenování z pohledu přítomnosti plísní a jiných škodlivin. Umělá barviva jako tatrazin zakázaný je k v Evropě, tak i Číně přístroj odhalí bez problémů.

Pacienti trpící diabetem budou mít také život jednodušší. Přítomnost cukru odhalí během několika vteřin.

Chcete-li se oprostit od přebytečných kilogramů, pak vám to TellSpec také velmi rychle umožní. Uvidíte přesně složení jídla a zjistíte, jestli jej pozřít bez obav o linii, anebo se mu máte raději vyhnout.

 Kalorie jsou minulostí

Fungování na vědeckých základech

Přístroj TellSpec byl financován společností Indiegogo, která do něj vložila nemalé finanční prostředky. Konkrétně se suma pohybuje kolem 218 000 dolarů.

TellSpec funguje na bázi laseru vysílajícího na potraviny, které pak vyzařují nízkoenergetické fotony, jež pomohou spektrometru určit chemické složení jídla. Známý matematik Watson a Isabel Hoffmannová chtějí díky tomuto přístroji založit databázi potravin, které jsou kvalitní a v nichž nejsou škodlivé látky.

Jen pro přesnost, přístroj půjde na americký trh v srpnu roku 2014 a jeho pořizovací cena bude činit 350 až 400 dolarů, respektive v přepočtu 7000- 8000 korun.  Jestli se naplní sny o konci hromadné sebezabíjení populace, jasně ukáže až každodenní praxe.

TellSpec se představuje v následujícím videu

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru