Dnes vyšlo 15 článků

Konec Google Readeru a iGoogle.com vás nemusí mrzet, bude nahrazeno http://igooglereplace.com/

Konec Google Readeru a iGoogle.com vás nemusí mrzet, bude nahrazeno  http://igooglereplace.com/

Na  plánované rušení  Google Readeru a iGoogle.com, lze v internetových diskusích o oznámení či tiskové zprávy nalézt někdy až silné vulgarity, označující vyměšovací a rodící části ženského těla, kam uživatelé managery Google posílají, co o zrušení populárních služeb a funkcionalit rozhodli.

online RSS čtečky

Za pár dní bude online náhrada na webu https://igooglereplace.com/, kterou dělají čeští vývojáři a bude sloužit i jako portálová stránka, pro další služby (nechte se překvapit, budou vám lézt oči z důlků).

Dle posledních informací a screenů, které jsem viděl v mnohém Seznam či iDnes titulní stránku, kterou máte ve svém internetovém prohlížeči nastavenou jako domovskou stránku  (ikonka domečku), hravě strčí do kapsy.

Výhody online RSS čteček jsou v tom, že se k ním dostanete z jakéhokoliv počítače připojeného k internetu, dnes i z kdejakého mobilního telefonu.

Sledujte prosím titulní stránku https://igooglereplace.com/, opakuji, že na rozdíl od Feedly bude česká !

offline  – desktop a portable RSS čtečky

Pak existují i desktop RSS čtečky např. FeedDemon, které máte nainstalované na počítači, notebooku, tabletu. Nevýhoda je ta, že když si přidáte jeden RSS kanál na Feedu nainstalované na počítači, tak si ho musíte přidat i Feedu nainstalované na notebooku a tabletu, to u online čtečky dělat nemusíte, protože seznam odebíraných RSS kanálů je na serveru provozovatele čtečky.

Jistý mezikrok mezi online a desktop verzí čtečky jsou portable verze RSS čteček, kterou máte na přenosném pevném disku nebo FlashDisku jen strčíte do USB portu počítači, spustíte RSS aplikaci, dojde k synchronizaci, přečtěte si novinky ze světa a z domova a pak vyndáte flasku, a můžete se přestěhovat k jinému PC, kde si opět provedete synchronizaci a všechny kanály co odebíráte si nosíte s sebou.

Přenosné verze RSS čteček najedete hezky v katalogu na webu www.portableapps.com

 

29 let, invalidní důchodce pro invaliditu 3. stupně, vyučen v oboru Elektrikářem - silnoproud a maturita v oboru Strojírenství. Tak trochu plaváček českého internetu. Přezdívka: Koleso, Plaváček, Michal, Mistr Vodoznak Zájmy: strojírenství, elektrotechnika, plavání žen, venčení pejska Danečka II., tvorba vodoznaků a nakupování Pribináčků. Budoucí potravinový inspektor. Fanoušek stativu a měkké stírací pryže neboli gumy. Žije v Rakovníku a na Živě.cz. Vyskytuje se a píše na Objevit.cz, kde píše jen a pouze v CZ jazyce, i když s pravopisnými a gramatickými chybami, protože je dyslektik! Píše pro Objevit.cz dobrovolně a zcela zdarma bez nároku na jakýkoliv honorář! a děkuje šéfredaktorovi za cennou životní zkušenost a možnost vyzkoušení si práce redaktora internetového e-magazinne (E-zinu). Michal Kolesa - oficiální osobní webová stránka (odkaz na homepage Michal kolesa) ; otevře se v nové záložce/okně

Komentáře

Nahoru