Dnes vyšlo 15 článků

Konec čekání! V českém McDonaldu si můžete objednat prostřednictvím tabletu

Řetězec rychlého občerstvení McDonald’s zavádí objednávky prostřednictvím tabletu. Zákazníci si tedy mohou nově objednat přes tablet umístěný v restauraci nebo klasicky u objednávacího pultu. S obsluhou se tak tedy setkají, až když si půjdou objednávku vyzvednout. První zkušební provoz otevírá provozovna McDonald’s na pražské Jižní spojce.

V České republice využívá výběr a objednávání jídla pomocí zařízení s dotykovými obrazovkami řada restaurací už několik let. Na trhu je rovněž několik firem, které nabízejí restauracím programy i tablety pro zavedení interaktivního menu. Další z řetězců rychlého občerstvení v Česku, konkurenční KFC, ale o zavedení podobných zařízení neuvažuje.

McDonald-s-New-Tablets-Will-Let-You-Build-the-Burger-of-Your-Dreams-458374-2

Jídlo objednané prostřednictvím tabletu budete moci hned zaplatit prostřednictvím karty

Jídlo v McDonald’s bude možné prostřednictvím tabletu objednat a rovnou i zaplatit kartou.

 Pokud někdo nemá chuť s obsluhou komunikovat, bude tu pro něj samoobslužný kiosek; uvedla mluvčí řetězce pro Česko Zuzana Svobodová.

Nový koncept má podle firmy umožnit rozšíření nabídky jídel a přípravu pokrmů přímo podle objednávek. Spolu se zavedením elektronických objednávek totiž odpadne příprava nejběžnějších pokrmů předem. Ty nyní čekají na zákazníka deset minut, a pokud se neprodají, tak se podle pravidel musí vyhodit.

Zákazníci se vyhnou frontám u pokladny

Zákazníkům, kteří využijí elektronickou objednávku, vytiskne zařízení stvrzenku na dané menu, které si pak zákazník vyzvedne u výdejního pultu. Odpadnout tím mají rovněž fronty před pokladnami včetně situací, kdy zaměstnanci čekající zákazníky obcházejí a vyřizují jejich objednávky.

Konkurenční KFC o zavedení interaktivních objednávek zatím neuvažuje

Konkurenční KFC nyní zavedení interaktivních objednávek neplánuje.

Komunikace se zákazníky je pro nás důležitá, protože se všem snažíme poskytovat co nejlepší služby na individuální bázi; uvedla marketingová manažerka KFC Karolína Alaxinová.

Počet zaměstnanců zůstane pořád stejný

Zavedení nových technologií do systému objednávek nebude mít podle McDonald’s významný dopad na počet zaměstnanců. Pracovníci, kterým kvůli samoobslužným kioskům ubude práce, se přesunou do výroby jídel nebo zákaznické zóny, uvedla společnost. Tržby společnosti v Česku loni meziročně vzrostly o necelá dvě procenta na 4,194 miliardy korun.

stock-mcdonalds

Zdroj: E-svet.E15

Komentáře

Nahoru