Dnes vyšlo 15 článků

Končí Facebook Like Box

Like Box byl až doposud nejlepším způsobem, jak z webu přivést fanoušky na facebookovou stránku. Jenže vůbec neodpovídal designovým trendům dnešní doby, a tak ho od června nahradí Page plugin. Nelekejte se, kromě vzhledu a pár nových možností si žádných výrazných změn nevšimnete. Na svém webu byste ho ale měli aktualizovat.

Čtenáře webu můžete na své facebookové stránky lákat různými způsoby. Malé modré tlačítko To se mi líbí ovšem většinou nemívá moc dobrý efekt. Nejúčinnějším způsobem dosud bylo použít Like Box. Viděli jste v něm název stránky, tlačítko To se mi líbí a fotografie lidí, kterým se stránka líbí také.

facebook_plugin

Tato podoba od 23. června 2015 oficiálně skončí a budete si muset na svůj web přidat nový Page plugin.

like_Box

Jak získat Page Plugin pro váš web

Vypadá podobně, jen máte více možností navolit si, co v něm chcete zobrazovat. Zůstaly v něm ikonky lidí, kteří stránku olajkovali – přesněji jde o vaše přátelé, kteří dali stránce lajk. Navíc si ale v pluginu můžete zobrazit úvodní fotku stránky a poslední příspěvky. Přibylo také tlačítko Sdílet.

facebook_page_plugin_2

Jakmile si tohle všechno naklikáte, vygenerují se vám dva kousky kódu, které umístíte do své stránky.

your_plugin_code

Ten první patří nejlépe přímo za tag <body> a můžete v něm změnit jazyk pluginu – v odkazu na knihovnu sdk.js stačí změnit en_US.

nastaveni_jazyka

Druhý umístíte tam, kde chcete plugin mít.

Zkuste si to rovnou na oficiální stránce Page plugin.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru