Dnes vyšlo 15 článků

Koncem roku už si boty budou zavazovat tkaničky samy

Dinosauří kosti pěstované v laboratoři, deštník oznamující počasí nebo samoparkující židle. To všechno je hezké, ale nejlépe ukazují technologickou budoucnost nové boty značky Nike. Umí si totiž samy zavázat tkaničky!

O myšlence bot, které se samy zavazují, jste možná už slyšeli. Objevila se totiž ve filmu Návrat do budoucnosti II z roku 1989.

Nike nedávno oznámil, že do konce roku si budeme moct obouvat jeho nový výtvor s názvem HyperAdapt 1.0. Tyto boty pomocí senzoru poznají, když si je obujete, a v tu chvíli se utáhnou. Jestli jste si představovali, že si zavážou tkaničky na mašličku, musíme vás trochu zklamat. Mechanismus funguje jinak, boty se jen stáhnou, fyzicky se žádné tkaničky nezavážou. A rozvazování? Na boku bot jsou dvě tlačítka, jednou slouží pro větší utažení, druhé pro „rozvázání“.

nike

Senzory a tlačítka pochopitelně potřebují baterie. Zatím se tvrdí, že baterky vydrží na jedno nabití asi dva týdny. Je to docela směšné, že si budeme nabíjet už i boty. Uvidíme, jak se mezi lidmi línými ohýbat se ujmou. Nike doufá, že se do prodeje dostanou ještě před Vánocemi letošního roku, budou ale dostupné pouze uživatelům fitness aplikace Nike+.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru