Dnes vyšlo 15 článků

Kön navrhuje genderově neutrální spodní prádlo vyrobené z celulózových vláken

Kön navrhuje genderově neutrální spodní prádlo vyrobené z celulózových vláken

Švédská značka Kön vyrobila řadu genderově neutrálního spodního prádla. Má za cíl ukázat, že I spodní prádlo může být unisex. Spodní prádlo je vyrobeno z rostlinných textilií a dodává se v recyklovaných papírových obalech.

Bill Heinonen, který chtěl vytvořit ekluzivní značku vhodnou pro všechny pohlaví, založil Kön – módní společnost nabízející unisex spodní prádlo ve snaze dát spotřebitelům možnost „definovat některé produkty vlastním tělem“. „Bylo mi řečeno, že genderově neutrální značka spodního prádla nikdy nebude fungovat, což jsem bral jako výzvu a vytvořil jsem ji,“ řekl Heinonen Dezeenovi.

Tato myšlenka na vytvoření univerzálního prádla sahá i do designu obalu – jednoduchá bílá krabička s vyraženým názvem značky vpředu a informacemi o produktu vytištěnými na zadní straně. Kön – odvozuje svůj název od švédského slova, které znamená pohlaví. „Nechci, aby vše bylo genderově neutrální,“ vysvětlil Heinonen, „ale myslím si, že je důležité dát spotřebitelům možnost definovat si některé produkty sami.“

„Všechno nemusí být kategorizováno jako„ muži nebo ženy “- svetr může být jen svetr, sprchový gel může být jen sprchový gel atd.“ Jak vysvětlil Heinonen, vytváření spodního prádla bez pohlaví bylo výzvou, protože v rámci genderového spektra je obvykle přirozený rozdíl v postavě a její velikosti. Vývoj produktů trval více než tři roky. Návrháři vzali prvky pánského i dámského spodního prádla, aby vytvořili tvar, který velmi připomíná slipy.

Pro společnost Heinonen bylo také důležité, aby byl výrobek šetrný k životnímu prostředí. Spodní prádlo je vyrobeno z 95% modální tkaniny, která je spředena z celulózových vláken extrahovaných z buničiny buků. Poté, co je celulóza extrahována z buničiny, je zpracována na listy, poté je rozvlákněna do kapalné formy a protlačena sítovým zařízením s nesčetnými malými otvory, které pomáhají formovat vlákna. Vlákna se poté zpracují na přízi, která se před smícháním s elastanem – pro pohodlí a umožnění roztažení – vypere, vybělí a vysuší a naloží na cívky pro tkaní nebo pletení.

kon-gender-neutral-underwear-design_dezeen_2364_col_8-scaled

Spodní prádlo je k dispozici v jednom stylu a dvou barvách – černé nebo bílé – a dodává se v obalech vyrobených výhradně z recyklovaného papíru. Heinonen je jednou z mnoha značek a návrhářů, kteří vytvářejí produkty bez pohlaví, aby byly exkluzivnější.

Zdroj, foto: dezeen.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru