Komu fandíme v Česku? Twitter zveřejnil mapu fanoušků Premier League

Fotbal je na Twitteru často řešeným problémem. A protože je to mezinárodní platforma, má kontrolu nad tím, o jakém týmu se mluví v jaké části světa, dali nedávno v Twitteru dohromady mapu, která krásně ukazuje, kde všude jsou fanoušci anglické Premier League. A pochopitelně jakému týmu fandí.

Tušili byste, že @PremierLeague má své fanoušky třeba na Madagaskaru? Interaktivní mapa postavená na datech od vědce Kristy Wongsuphasawata vám ukáže, které týmy jsou v každé zemi nejoblíbenější, kde fandí stejnému týmu jako vy a nabídne vám dokonce možnost porovnat dva kluby.

mapa_premier_league

Hodně fanoušků má Arsenal a Chelsea

Mapa, kterou najdete zde, byla sestavena podle údajů o tom, kolik lidí sleduje jaké účty fotbalových týmů. Napadlo by vás, že se podle toho dají určovat fanoušci? Víte, jak to může být cenná informace například tehdy, když chcete přibližně vědět, jestli se v určité zemi budou prodávat dresy určitého týmu?

czech_republic

V Česku vede Chelsea

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru