Dnes vyšlo 15 článků

Koloběžky Lime: vulgárně pořvávají na své uživatele

Koloběžky Lime: vulgárně pořvávají na své uživatele

Hackeři mají v dnešní době pré. Vše je digitalizováno a nejčastěji řízeno elektronickým médiem a sdíleno v digitálním cloudu. Hacknout jde leccos. Nicméně stále jsme překvapeni, když se hackeři zaměří na nějakou oblast, která je první svého druhu. V minulosti jsme psali o zavedení městských koloběžek značky Lime v Praze.Tato firma působí světově. Koloběžky jsou řízené také digitálně, což znamená, že je lzehacknout. Právě tyto koloběžky se stali terčem hackerského útoku.  

Hackeři zaútočili na městské koloběžky, které slouží k snadnější dopravě po městě a zároveň můžete být na čerstvém vzduchu. Bohužel i tyhle nevinné koloběžky se stali terčem útoku hackerů. Naštěstí byl útok směřován jen na Austrálii, přesněji nan koloběžky ve městě Brisbane.

A jak se hacknutí koloběžek projevilo?

Nemusíte se bát, že by koloběžky své řidiče vezli neznámo kam. Koloběžky na řidiče vulgárně mluvily a urážely je. Koloběýky disponují komunikačním systémem, který jejich uživatele informuje o jízdě a o stavu jízdy. Právě místo informací o jízdě, které koloběžky běžně poskytují, uživatelé slyšeli sprosté urážky. Nejprve koloběžka pokřikuje, že nechce, aby si ji kdokoliv půjčil, při jízdě má na uživatele nemístné komentáře a nakonec pořvává, že nechce, aby uživatel někam chodilk a nechal ji tam samotnou.

Společnost Lime pro Brisbane Times tuto záležitost komentovala s rozhořčením. „Jsme si vědomi, že u osmi vozítek v Brisbane vandalové pozměnili hlasové soubory a ty původní nahradili nevhodnými a ofenzivními,“ uvedl zástupce společnosti Nelson Savanh. „Není to chytré, není to zábavné a připomíná to nahrazení vyzváněcího tónu u mobilního telefonu,“ dodal.

Problémy s koloběžkami byly již v minulosti. Pomocí napojení přes bluetooth z mobilního telefonu se dalo navýšit rychlostní limit koloběžky a tak ovládat rychlost její jízdy.

Zdroj,foto: li.me

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru