Tisková zpráva: Kolik stála Prahu ledovka na začátku prosince?

Na začátku prosince ochromila pražskou dopravu ledovka, na kterou musel magistrát uvolnit jedenáct milionů korun z rozpočtu. Na co? Peníze byly použity na posypovou sůl, přesčasy zaměstnanců a náhradní dopravu. 

Kolik komu přišlo?

Z této, na české poměry, obrovské čásky přišlo cca 7 milionů korun na Technickou správu komunikací. Zbylých pět milionů bylo vyloženo ke koupi posypové soli a jiných materiálů. Jenom dodám, že k posypu bylo použitou 1355 tun soli a 325 tun solanky. Dopravní podnik hlavního města tyto náklady odhadl na 3,9 milionů. Ty se však také snížily především kvůli tomu, že nějakou tu chvíli nejezdili tramvaje. Na celkově sumě se také podílely platy zaměstanců Dopravního podniku, neboť museli být dohromady o 3300 hodin déle v práci. Následně ještě z celkové částky musíme odpočítat pár desítek tisíc, které šly Ropidu. Ti mimochodem museli naplánovat pražskou MHD, aby vše běželo jak má.

Námraza ochromila pražskou MHD

A co to vůbec mělo za následek? Je sice pěkné, že tu byl nějaký náznak zimy, avšak díky ní se hodně lidí od 1. prosince nemohlo dostat do práce, neboť právě toho dne přestaly postupně jezdit některé tramvajové spoje. K obnovování provozu došlo až v úterý v odpoledních hodinách, pravidelné linky začaly jezdit až ve středu. Ledovka ochromila také vlakovou dopravu.

Co to znamená? Že příprava by se neměla podcenit!

Pro nás, jako běžné občany, to znamená, že bychom se vždy měli připravit. Neznamená to, že si doslova vyzdíte celou garáž posypovou solí a koupíte pluh. Taková zima u nás asi nikdy nebude. Posypová sůl 25kg je asi to nejlepší a pro naši krajinu také nejvhodnější. Není to ani málo ani moc. Prostě takové optimální. Zároveň, když víte, kde vybrat + také musíte hledět na dopravu. Když si objednáte větší počet pytlů, tak se nezapomeňte informovat také o dopravě. Některé společnosti dokonce poskytují dopravu zdarma po celé České republice při koupi jedné a více palet (tzn. 40 pytlů á 25 kg).

Zdroj: metro.cz / foto: nationalgeographic

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru