Kolik je na světě lidí? Kolikrát dnes Google hledal?

Kolik je na světě lidí? Kolikrát dnes Google hledal?

Zajímalo Vás někdy, kolik lidí se dnes narodilo? Kolik je na světě vůbec lidí nebo kolik jich dnes zemřelo? Kolik lidí je na světě obézních a kolik se dnes vyrobilo automobilů? Aktualizoval dnes na světě někdo svůj blog? Kolik takových bylo a kolik se dnes vydalo časopisů? Odpovědi na Vaše otázky známe velice přesně. Webová stránka WorldoMeters.info nabízí velice přesné světové statistiky, které nám zodpoví všechny otázky a k tomu přidají ještě mnoho a mnoho dalších. Světová populace, životní prostředí, potraviny, či třeba zdravotnictví.

Stránka je projektem Real Time Statistics Project a zobrazuje svoje statistiky zveřejněné nejuznávanějšími organizacemi a statistickými úřady na světě. Jeho záměrem je lidi seznámit s aktuálními statistikami a tak i hrozbami číhajícími na tento svět.

Podobnými statistikami v České republice je například stránka Verejnydluh.cz, kde můžeme sledovat neustálé narůstání státního dluhu ČR. Dozvíme se například i to, že každý občan ČR je v průměru zadlužený o více než 120.000 Kč a každou vteřinu se jako stát zadlužíme o necelých 5.000 Kč. Je však nutné se nad podobnými statistikami zamyslet, jelikož ne všechny musí být skutečné reálné. Budeme-li déle vyhledávat, nalezneme určitě stejně smýšlející statistiky, které však ukazují úplně jiná čísla.

Štítky:

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru