Dnes vyšlo 15 článků

Kolik bude stát nový iPhone 6s a 6s Plus v České republice?

Společnost Apple před třemi dny na své klasické Keynote konferenci představila několik novinek. Včetně iPadů a Apple TV přichází nové vlajkové lodě iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Nicméně v Kanadě, Austrálii a střední Evropě (včetně České republiky) cena iPhonů vzroste.

V těchto končinách v posledním půlroce posiluje dolar, což je hlavní důvod k navýšení ceny. V loňském roce základní verze iPhone 6 se 16GB úložištěm vyšel v Německu, Francii a Itálii na 699 eur (cca 18 900 Kč). Nyní jablíčková společnost v těchto zemích zdražuje a nové iPhony seženete za 739 eur (cca 19 980 Kč). Spousta českých zájemců míří do Německa, kde se budou iPhony prodávat dříve.

iPhone-6s

Vlajkové lodě Apple

Na americkém trhu zůstává cena stejná. iPhone 6s bude stát 649 dolarů (cca 15 500 Kč) a iPhone 6s Plus 749 dolarů (cca 17 900 Kč). V České republice by se potom cena vlajkových lodí měla vyšplhat na 22 až 23 tisíc korun.

V USA a v zemích kolem České republiky by se iPhony měly začít prodávat 25. září. V České republice se předpokládá zahájení prodeje o měsíc později. Konkrétní datum zatím není stanovené.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru