KODA: Soběstačný dům, který se stěhuje s vámi!

Chtěli byste mít vlastní bydlení, ale neradi se usazujete na jednom místě? Pak se vám určitě bude líbit domek KODA, který využívá solární energie a stěhuje se jednoduše s vámi. Estonská společnost Kodasema zkrátka vytvořila dům, který jednoduše složíte do 4 hodin a zmizíte, kam se vám zachce.

Estonští designéři ze společnosti Kodasema vytvořili malý domek, který nadchne každého milovníka cestování. Nyní se totiž můžete stěhovat, aniž byste opustili svůj útulný domov.

koda-by-kodasema-13-1020x610

Stěhování do 4 hodin

Domek s názvem KODA je možné složit do 4 hodin a jednoduše se přesunout jinam. Dům je vyroben převážně z betonu a jeho konstrukce umožňuje postavení domu bez nutnosti jakýchkoliv základů. Dům má skvělé izolační schopnosti a je energeticky velmi úsporný. Domky KODA jsou navíc modulární, a tak je k nim možné připojit další obytné místnosti (základní domek má 25 metrů čtverečních).

koda-by-kodasema-3

Vyrábí více energie, než potřebuje

Díky prosklené čelní fasádě je maximálně využíváno denní světlo. Kuchyň, ložnice a koupelna se nachází v zadní části domu, kde je více soukromí, a jsou osvětleny pomocí LED světel.

koda-by-kodasema-10-1020x610

koda-by-kodasema-14

Solární panely umístěné na střeše jsou schopny generovat více energie, jež dům potřebuje. Vestavěný IT systém navíc dokáže dům učit se a přizpůsobit se různým prostředím.

zdroj/foto: inhabitat.com

 

Komentáře

Nahoru