Dnes vyšlo 15 článků

Kocour bez bot procestoval národní parky Ameriky, není jediným kočičím dobrodruhem

Kocour bez bot procestoval národní parky Ameriky, není jediným kočičím dobrodruhem

Pokud se domníváte, že kočky nedokážou být dobrým společníkem na cestách, možná vás vyvedem z omylu. Kočky jsou šelmy, které potřebují dobrodružství. A nemusí si jen hrát s umělou myší, nebo provázkem, mohou se stát cestovateli a cestování si náležitě užívají. Třeba jako Vladimír.

 

V roce 2014 se v Yosemitském národním parku zasnoubil američan Cees Cornelis se svou přítelkyní Madison Elisabeth. Nakonec si vzájemně slíbili, že si budou druhy v dobrodružení a v roce 2016 se rozhodli procestovat všech 59 národních parků Spojených států amerických, na oslavu stoletého výročí Správy národních parků, památníků a chráněných oblastí USA (National Park Service). A necestovali sami. Byl s nimi i jejich kocour Vladimír.

 

Během deseti měsíců navštívila trojice všechny parky, do kterých bylo možné se dostat jejich obytným vanem a prokřižovali celé státy. Kam se nemohli dostat vanem, dostali se letadlem.

 

 

Kocoura Vladimíra označují za speciální duši. Vlastně předefinoval, co znamená být dobrodružná kočka. Podle Ceese a Madison si užívá jak turistiku, tak jízdu na kole nebo kajaku a dokonce poskakování po skalách. Byl s nimi všude, od ledovců až po písečné duny. Jako správná kočka má ale i své paličaté chvilky, kdy je pěkná dřina s nim hnout. Někdy honí kamínky, pěnové hrací šipky a v poslední době je posedlý dětskými dudlíky. Cees a Madison totiž přivedli na svět malého polonomáda, syna Theodora.

 

Jako správný vedoucí výpravy bere Vladimír svou zodpovědnost vážně a musí se šplhat na každý strom, očichat každá skála a rostlina a hlavně nikdy neřešit směr. Taková kočičí procítěná turistika trvá sice dlouho, ale není nad spokojenost lídra.

 

7L1A0665-1000x500Screen Shot 2017-10-20 at 8.59.58 PM 7L1A0717-1000x500

 

Cees je bakalář geologie a miluje všechno, co se motá kolem skal a kamení. A koček. Madison je wellness woman a svého syna nosila v břiše po 40 národních parcích.

 

A užívají si dobrodružství. Během svých cest například ztratili klíče, vybouchl jim motor, projeli děsivým tornádem a teklo jim střechou, nebo jim zamrzly trubky s vodou. Na druhou stranu si vychvalují, že nemusí sekat trávník, neúnavně odstraňovat sníh ze zasněžené příjezdové cesty, nebo platit účty za elektřinu.  Navíc se jim dostává bonusů v podobě krásného výhledu na velryby při snídani, při usínání zase pohledy na Mléčnou dráhu a odrazy hvězd v ledovcovém jezeře. Spali také u stáda pižmoňů a prožili nespočet různorodých západů slunce. S Vladimírem.

 

 

Vladimír ale není jediný. Dobrodružných koček a kocourů je víc. Sdružení Adventure Cats mluví pod heslem “Žít svých děvět životů naplno” za svoje mazlíčky a říká: “Ne všechny kočky jsou spokojené s pouhým pozorováním světa skrze okno.” Na jejich stránkách se můžete seznámit s neohroženými kočkovitými šelmami, které dělají společnost svým lidem při jejich exkurzích do exteriéru. Od kempování a šplhání po horách, až po cyklistiku a jízdy na kajaku. Můžete se zde na blogu také dozvědět tipy a rady, jak se i vaše kočka může stát dobrodruhem a spolu s nimi rozbíjet stereotypy.

 

Adventure cats

 

 

Například Stevie, starší a slepá kočka z Irska, si vychutnává procházky po horách, nebo americký Romeo, vůbec jedna z nejslavnějších Bengálek ve státech, terorizuje svoje sourozence, pokud abstinuje od výletů. Romeo se kromě cestování na trajektu, v nosiči na kole, autobusu, plachetnici či helikoptéře, proslavil hrou na piano, jízdě na skateboardu a výstupem v Animal Planet, NBC, nebo v Ripleyho Věřte nevěřte.

 

Romeo-3-of-11 Screen Shot 2017-10-20 at 8.23.43 PM

 

Skatty, celým jménem Strauss von Skattebol of Rebelpaws, je Mainská mývalí a je ušima svému lidskému kamarádovi, který je hluchý, ale rád se projíždí na plachetnici. Paul J. Thompson je prvním hluchým člověkem, který projel jižní Atlantik na plachetnici a to se Skatty, která je vlastně šlechtického původu a jako správná Mainská mývalí je u vody jako doma. Paul říká: “Bez jakéhokoliv tréningu Skatty pochopila, že jsem hluchý. Dává mi vědět, když kolem nás proplouvá loď, někdo je u mých dveří, nebo mi přišla textová zpráva.” Scatty upoutává jeho pozornost tím, že přijde a položí mu packu na koleno.

 

Vidíte? Ani kočka vás nemusí brzdit při cestování a držet na místě. Je to šelma, která se ráda toulá.

 

 

Zdroje:

ourvie.com, adventurecats.org

 

Ráda objevuje svět kolem sebe. Cestuje, vzdělává se a potkává zajímavé lidi z celého světa. Věří, že v každém dřímá nějaký poklad, který lze nalézt. V životě si již sama vyzkoušela leccos a viděla i prožila věci, kterým lze často těžko uvěřit. Je plná života a miluje, když ho může předávat ostatním.

Komentáře

Nahoru