Dnes vyšlo 15 článků

Kočičí tlapa dokáže odemknout nový iPhone 5S

Kočičí tlapa dokáže odemknout nový iPhone 5S

Test nového iPhonu 5S ukázal, že může se může odemknout i pomocí kočičí tlapy. Skupina hackerů a bezpečnostních techniků už vypsali odměnu tomu, kdo jako první obejde snímač otisků u iPhonu.

Mezi nejnovější funkce nového iPhonu 5S patří vysoce kvalitní snímač otisků prstů. Ten dokáže přečíst nejen lidské otisky prstů, ale vypadá to, že i zvířecí. Stejně jako u prstů lidských by však musela být tlapa v telefonu naprogramována pro přístup do iPhonu 5S.

Tato nová funkce se prozatím nedá nějak obejít, však skupina hackerů a bezpečnostních výzkumníků vypsali odměnu 13 tisíc dolarů pro toho, kdo vytvoří hack a přelstí precizně propracovanou funkci snímače prstů.

Wall Street Journal tuto novinku minulý týden publikoval s tím, že pokud necháte svůj nový iPhone 5S nedotčený po dobu 48 hodin v kuse, nebudete moci používat snímač otisků prstů a nechat ho „probudit“. Namísto toho budete muset uchýlit k více tradičním způsobu a to přihlášením vaším přístupovým kódem. Totéž platí i pro přihlašování do vašeho telefonu po restartu.

zdroj: mashable.com

Komentáře

Nahoru