Dnes vyšlo 15 článků

Knižní stravenky? Za pár dní startuje další zaměstnanecký benefit.

Už od 1. července 2017 se k zaměstnaneckým benefitům přidají další – poukázky na knihy. Tento nápad dostal Svaz českých knihkupců a nakladatelů, přičemž tuto novelu zákona o daních z příjmu překvapivě podpořili také politici v celém politickém spektru. V současné chvíli už leží jádro implementace do praxe na bedrech knihkupeckých řetězců i nezávislých knihkupců.

knihyZdroj: Pexels.com

Knižní stravenky

Jednou z možností je zapojení plánovaného modelu do nynějšího systému benefitů, druhou je pak vydání knižních poukázek, které zaměstnanec přímo uplatní v kamenné prodejně. Dlouhodobým záměrem je pak vybudovat širokou síť knihkupců, kde by se mohly tyto knižní stravenky uplatnit. Pokud se knižní řetězce chopí příležitosti, mohlo by to znamenat mimojiné i zlepšení ekonomické situace kamenných prodejen. Jako další motivační faktor  vstupuje do hry i možnost zvýšení zájmu o tištěnou literaturu, který samozřejmě s rozmachem technologií slábne. Nicméně papírová kniha má pořád své kouzlo a věříme, že tento nápad osloví zaměstnance i zaměstnavatele. Ti mohou od 1. července 2017 nabízet tyto daňově zvýhodněné poukázky na knihy v rámci již známých zaměstnaneckých benefitů (stravenky, týden dovolené navíc, tzv. „sick days“) a uvidí se, nakolik této možnosti využijí. Klasické stravenky využívá cca 10 procent Čechů. Bude však reálný zájem i o „kníženky“?

Zdroj: Aktuálně.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru