Klip od korejského drsňáka PSY – Gangnam Style – se stal nejsledovanějším videoklipem v historii YouTube

Klip od korejského drsňáka PSY – Gangnam Style – se stal nejsledovanějším videoklipem v historii YouTube

Korejský drsňák PSY se svým klipem Gangnam Style během pouhých čtyř měsíců vystřídal na čele žebříčku YouTube Justina Biebera. Nyní už má jeho video téměř 815 000 000 zhlédnutí a téměř 2 500 000 liků. I Justin mu může závidět, jak rychle se mu podařilo překonat tento rekord.

Právě ona světelná rychlost, za kterou se video rozšířilo po celém světě, je doslova neuvěřitelná. Klip Justin Bieber – Baby ft. Ludacris je na YouTube už od 19. února 2010, PSY svůj hudební hit vložil až 15. července 2012. Množí se však také kritika, která padá na hlavu serveru YouTube. Fanoušci si totiž všimli toho, že YouTube odstranil video na pár dní z žebříčků bez jakéhokoliv udání důvodu. Spekuluje se, zda se jednalo o chybu nebo o záměr jej poškodit. Kdo ví. Spíše bych vsázel na technického šotka.

PSY se svým klipem Gangnam Style

Díky YouTube se PSY stal celeberitou, i přestože nemá hezkou tvářičku Jako Justin a nezpívá jako Whitney Houston nebo Kája Gott. K tomu, aby se stal slavným mu postačil dobrý nápad, energie a trocha štěstí (ze začátku, pak už to jelo po sociálních sítích samo). Podařilo se mu natočit video, které bylo dostatečně šílené na to, aby zaujalo a pobavilo kohokoliv. Stežejní pak byl zejména fakt, že jeho taneční kreace mohli bez problémů napodobit i ostatní – což se také nakonec stalo. Dnes se Gangnam Style tančí po celém světě (pouze já ho zatím ještě moc neumím). Více parodií než na Gangnam Style má snad jen slavná Hitlerova scéna z Pádu třetí říše. Na ty nejlepší parodie Gangnam Style se podívejte na hollywoodreporter.com, kde najdete onen zmiňovaný žebříček i s vloženými videoklipy. Pokud jste příliš líní, abyste klikli pro přechod na tuto stránku, připravili jsme pro vás tento přehled také u nás.

TOP 12 nejlepších videoklipů parodujících Gangnam Style


Gangnam Style už zparodovali i čeští Viral Brothers a i jim se parodie celkem povedla. A nakonec se procpal Gangnam Style i do legendární Hitlerovské scénky.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru