Klip Českého rozhlasu: Normální je platit… Ale jen za to, co si objednáte!

Klip Českého rozhlasu, který jste si již určitě stihli přehrát, míří jednoznačně k jedinému cíli. Vymámit z obyčejného člověka zákonem stanovené poplatky za užívání veřejnoprávního média. Mladý muž sedící v restauraci, má zaplatit za jím vypité pivo. Snaží se přitom vymlouvat na to, že ostatní neplatí atd.atd. Proč by ale taky měli, když třeba pivo nemají rádi, do hospody třeba ani nechodí anebo, což může být hlavní argument, mají již pivo prakticky předplaceno! Dost bylo jinotajných řečí! Podívejme se na situaci jednoduše…

Proč mám platit za něco, zač už platím?

Český rozhlas je placen jednak z poplatků za veřejnoprávní média a jednak z našich daní! Otázkou zůstává, jestli máme platit za něco, což již jednou platíme.

Když si zaplatíme raut, tak jej pochopitelně dostaneme celý zdarma. Asi těžko si dovedu představit, že bych pak ještě za dobré jídlo a pohoštění dával číšníkovi peníze, které by mi naúčtoval. Tu drzost by ale žádný číšník neměl! Český rozhlas jaksi ano…

Proč platit něco, co nechci?

Když si tak budu sedět venku na lavičce a z vedlejší restaurace ke mně přijde majitel s tím, že bych měl zaplatit jeden řízeček s oblohou za 170 korun, asi se do toho zrovna dvakrát nepohrnu. Jednak mi kručí v břiše a jednak mám třeba chuť na něco úplně jiného. To bych musel být buď milionář anebo blázen, abych nějaký ten peníz z kapsy vytáhl!

Proč platit mizernou kvalitu?

Pokud si vesměs omylem pustím některou ze stanic Českého rozhlasu, rychle přeladím. Teď, když jsem to pod tíhou okolností udělal záměrně, setkal jsem s tím, že na jednom kanálu šla hudba, již poslouchala moje babička, na druhém řeči o tom, že kouření je špatné a na třetím slyším našeho krásného a mladého prezidenta. Automaticky tedy přeladím.

Otázka plateb je tedy, dá se říct, vyřešena. Za mě říkám, že nikomu za něco, co nechci, platit nebudu!

Komentáře

Nahoru