Dnes vyšlo 15 článků

Kickstarter #9: Klávesnice 101touch se přizpůsobí vašim potřebám

Kickstarter #9: Klávesnice 101touch se přizpůsobí vašim potřebám

Klávesnice s myší je pro většinu běžných uživatelů stále ten nejefektivnější způsob, jak ovládat počítač. Pokud ale pracujete v různých programech, které používají velké množství klávesových zkratek, není to to pravé ořechové. A to se právě snaží změnit klávesnice 101Touch.

Klávesnice 101touch je určená pro novou generaci počítačových uživatelů, kterým nabízí maximální přizpůsobení jejich potřebám. Za nápadem stojí stejnojmenná česká firma, která chce pomocí crowdfundingové platformy Kickstarter vybrat peníze na dokončení vývoje klávesnice a start výroby.

Jak nápad vznikl? Autory projektu iritovala nepřizpůsobivost tradiční klávesnice a nekonečné množství klávesových zkratek pro každý program nebo hru. Proč by klávesnice nemohla být více uživatelsky přívětivá?

Touch-Keyboard-1

Naším základním problémem byl fakt, že klávesnice musí dobře pracovat pod jakýmkoliv operačním systémem, od MS-DOS přes Windows, Linux, OSX a BIOS. Bez jakékoliv nutnosti instalace a nastavení. To se nám podařilo a před půl rokem tak spatřil světlo světa první prototyp.

Touch-Keyboard-3

Prototypovou klávesnici tvoří v podstatě jeden velký displej. Nyní jsme ve fázi vyjednávání parametrů klávesnice s výrobci.

Touch-Keyboard-2

 

180 000 liber na dokončení vývoje a začátek výroby

Do 10. ledna tak chtěla firma pomocí Kickstarteru vybrat na realizaci projektu 180 000 liber. Pokud jim přispějete, máte navíc nárok na přednostní dodávku nové klávesnice. Aktuálně zatím na klávesnici 101touch přispělo 646 lidí v celkové výši 88 048 liber.

Během psaní tohoto článku byl výběr prostředků zastaven. Čekáme na vyjádření autorů projektu.

Zdroj: kickstarter.com, geeky-gadgets.comtyinternety.cz Foto: geeky-gadgets.com

Komentáře

Nahoru