Dnes vyšlo 15 článků

Klasickým SIM kartám už brzy odzvoní

Budoucí smartphony podle všeho už nebudou využívat klasické SIM karty. Apple a Samsung totiž jednají s nejvýznamnějšími telekomunikačními operátory. O tomto plánu informovalo sdružení GSMA, které zastupuje mobilní operátory po celém světě. O standardizovaných elektronických SIM kartách, které budou pevně spojeny se zařízením a budou spolupracovat s kterýmkoliv operátorem.

Budoucí smartphony už nebudou využívat klasické SIM karty. Apple a Samsung totiž právě jednají s nejvýznamnějšími telekomunikačními operátory o e-SIM kartách. Tehnologie e-SIM karet bude umožňovat zabudování čipů SIM do smartphonů. Tyto e-SIM nebudou vázány pouze na jednoho konkrétního operátora.

V praxi by toto znamenalo, že každý přístroj, který bude využívat technologii e-SIM, bude schopný spolupracovat s jakýmkoliv operátorem podporujícím tuto novou technologii.

10624435616_2c380b3d26_z

Plán podpoří největší světoví operátoři

Dle Financial Times tento plán hodlají podpořit největší světoví operátoři jako jsou například Deutsche Telekom, Vodafone, Orange, Telefónica, Hutchison Whampoa nebo AT&T.

Zatím je vše v počáteční fázi, a tak v našich telefonech budeme moci tuto technologii používat nejdříve za rok. Podobný nápad měl už před několika lety Apple pro svůj iPhone 5.

Zdroj/foto: techradar, ft, flickr

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru