Dnes vyšlo 15 článků

Kingdom Come: Deliverance právě vychází

Zítra je Valentýn. A vzhledem k tomu, že v českém Warhorse vědí, že je to nejvíce depresivní svátek v roce, přichází na trh (konečně) s nejočekávanější českou středověkou hrou. Ano, chápete správně – po pěti letech je tu Kingdom Come!

Ocitáme se na začátku 15. století, kde všude kolem nás panuje chaos a nejistota. Český panovník, Václav IV., už po několikáté ve své roli selhal a je “násilně vystrnaděn” z trůnu svým bratrem Zikmundem. Ten si jej jen tak vzít nenechá. Pokaždé, když proti němu někdo zbrojí anebo chce vyvolat odpor, Zikmund tvrdě zakročí vojenskou silou.

A to je ono. Hlavní hrdina se ocitá uprostřed této historické situace a je jen na něm, jak se s ní popere. To je ve stručnosti už tolikrát opěvovaná Kingdom Come Deliverance (tedy “Přijď království Tvé: Vysvobození”).

Nejlepší, nejrealističtější a nejúspěšnější

Mám ještě v živé paměti, že jsme o tomto vycházejícím klenotu české herní scény psali. Dokonce jsme měli i na rozhovor Martina Klímu, který nám více povyprávěl o zákulisí vývoje. Jenže, tomu bylo před 3 lety. Tak doufejme, že to nadšení neopadlo a čeští vývojáři nás mile překvapí. Očekávání je nasazeno opravdu vysoko, i vývojáři tvrdí, že se jedná o největší a nejrealističtější hru svého žánru. A dle nich by se mělo jednat i o “nejúspěšnější hru”, ale na to si budeme muset ještě pár týdnů počkat.

Souboje v Kingdom Come

Souboje v Kingdom Come

Myšlenka české středověké hry s historickým příběhem je tu s námi už od Vánoc 2013, kdy ji kluci z Warhorse oficiálně představili. Co je však na tom všem zajímavé, jsou jména lidí, kteří na Kingdom Come pracovali:

Hlavním autorem hry je herní designér Daniel Vávra. Dan se ve světě proslavil díky “Mafia: The City of Lost Heavens”. A jeho ambice v tomto odvětví neskončily a tak si v roce 2011 založil své vlastní herní studio Warhorse Studios, kde se obklopil těmi největšími esy oboru.

Jedním z nich je Martin Klíma, který se proslavil deskovou verzí Dračího doupěte. A od her na fiktivní hrdiny se dal na počítače – což byla asi ta nejlepší věc, kterou mohl udělat. Jen díky němu tu existují herní tituly jako Original War nebo tři díly UFO.

kcd_forest_logo

Síla měnit dějiny

Kolem vás probíhají důležité historické události, které formovaly náš národ. Nacházíte se v době, kdy je “husitská krize” na spadnutí, na trůnu panuje zmatek a krajem se pohybují němečtí a rakouští žoldáci.

“Vprostřed tohoto chaosu začíná váš příběh v roli Jindřicha, syna vesnického kováře. Váš poklidný život se obrací v prach, když do vaší vsi vtrhne žoldnéřská armáda pod velením samotného Zikmunda a vypálí ji do základů. Jako jeden z mála přeživších masakru uniknete, ale vaše záchrana je vykoupena krutou daní.”

Děj se odehrává v okolí Sázavy. A s tím si dali vývojáři opravdu hodně práce – podařilo se jim do hry přenést až na 12 kilometrů zdejší krajiny do posledních detailů.

Takže je na čase měnit dějiny. Kingdom Come je tady a Česko získalo další diamant do své herní sbírky.

screenshot_12_pine_forrest_fight kcd_tavern_logo kcd_thief_logo

zdroj: Kingdom Come

Komentáře

Nahoru