Dnes vyšlo 15 článků

Kinect na steroidech

Kinect na steroidech

Nový pohybový senzor přichází na trh

Přezdívku „Kinect na steroidech“ si vysloužil nový pohybový senzor od Leap Motion. Podle prvních informací je pohybový senzor malý, přesný a dostupný, tedy ideální kandidát pro revoluci v ovládání počítačů.

Společnost Leap Motion funguje od roku 2010, kdy byla založena pod názvem OcuSpec. Společnost o sobě nedávala v poslední době moc vědět; o to usilovněji a cílevědoměji se však zabývala vývojem nového pohybového senzoru. Svůj premiérový projekt – The Leap – představila 21. května 2012.

leap3dmotioncontrol_large

 

The Leap představuje technologii snímání pohybu a jeho převedení do 3D prostoru a využití v softwaru v počítači. V porovnání s Kinectem od Xboxu je až 200x přesnější. Technologie se nachází v malém zařízení, které se připojuje k počítači prostřednictvím USB. Dvě kamery a infračervené LED diody pak snímají zhruba metrovou oblast kolem vašeho počítače, snímají pohyby vašich rukou, prstů i předmětů, které držíte. V porovnání s Kinectem je The Leap mnohonásobně přesnější a zaměřuje se na menší oblast vašeho těla. Kinect zaměřuje celé tělo, The Leap pouze ruce – díky citlivému senzoru a rychlosti snímání až 290 snímků za sekundu ovšem dokáže zachytit i zcela minimální pohyb vašich rukou. Díky tomu je The Leap ideální pro delikátní práci.

Zařízení je zatím kompatibilní s operačními systémy Windows a Mac. Společnost chystá jeho uvedení na trh 13. května tohoto roku, přičemž nejprve bude upřednostňovat předobjednávky. 19. Května se pak The Leap dostane i k ostatním uživatelům. Jeho cena je stanovena na 79,99$.

 

Zdroje: https://zive.cz

Zdroj obrázku: https://www.engineeringwatch.in/wp-content/themes/city-desk/timthumb.php?src=http%3A%2F%2Fwww.engineeringwatch.in%2Fwp-content%2Fuploads%2F2013%2F01%2Fleap3dmotioncontrol_large.jpeg&q=90&w=640&zc=1

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru