Dnes vyšlo 15 článků

Kim Dotcom, kontroverzní podnikatel, přijde s novým startupem

Kim Dotcom je kontroverzní internetový podnikatel, který se proslavil především svým megalomanstvím. V internetovém světě vynikl jeho projekt Megaupload, úložiště souborů, které používalo měsíčně na 80 milionů uživatelů. Úložiště sídlící v Hong Kongu Kimovi přineslo ročně přes 4,2 miliardy korun. Veškeré finanční prostředky byly Kimovi zmraženy a služba zanikla, neboť porušovala autorská práva.  

Jakmile byl Kim propuštěn z několikaměsíční vazby, rozjel nové úložiště MEGA s neprolomitelným šifrováním souborů a absolutní anonymitou. Nicméně do vedení služby se dostali další lidé, kteří projekt stáhli ke dnu.

15924857508_17bc5509b3_k

Kontroverzní podnikatel Kim Dotcom, zakladatel Megauploadu

Pád projektu měl podle Kima na svědomí čínský investor Bill Liu, jemuž veškerý majetek (včetně přístupu k MEGA) zabavila vláda Nového Zélandu kvůli několikamilionovému podvodu. Poté nebyla zajištěna naprostá anonymita a hrozilo sledování ze strany vlády, a proto se Kim od projektu odstoupil.

15527072226_c6a4113811_o

Kdysi fungující služba Megaupload

A co chystá Kim Dotcom nyní?

Kim podotkl, že zásadním problémem všech projektů byla snaha o velkolepý zisk. Peníze, jež putují od zákazníka k dodavateli, jsou vidět a někdo je může potenciálně zastavit. Proto se rozhodl pro založení neziskového projektu, čímž by měl být anonymní a zabezpečený.

Mělo by se jednat o šifrované datové cloud úložiště, chatovací a e-mailovou službu. Projekt bude bezplatný a budou ho moci využívat všichni uživatelé. Funding bude obdobný jako u Wikipedie. Prostřednictvím anonymní platby se dá zaslat jednou, případně několikrát za rok dobrovolný příspěvek.

Kim Dotcom bude jediným majitelem, jelikož neplánuje vstup investorů, partnerů a podílníků do projektu.

Zdroj: IB Times

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru